banner279

Sağlık personeline `Gönül Elçisi Projesi`

tanıtıldıVan Bölge Eğitim Araştırma hastanesi çalışanlarına "Gönül Elçileri Projesi" tanıtıldı.

Sağlık personeline `Gönül Elçisi Projesi`
 Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi konferans salonunda yapılan seminere, Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, eşi Çiğdem Celep, Başhekim Op Dr Özcan Öktem ve hastane çalışanları katıldı.

Edremit Gönül Elçileri Çalışma Grubunun sunumu ile başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren kaymakam Mehmet Akif Celep, projenin önemine değindi. Gönül elçisi projesinin farklı bir proje olduğunu söyleyen Celep, bu projede maddi ve manevi yardım sınırının olmadığını belirtti. Toplumsal olarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın unutulmaya yüz tuttuğunu anlatan Celep, "Komşularımızı tanımıza hale geldik. Bırakın mahalleye apartmanımızdaki kapı komşumuzu bilmiyoruz. Bu proje belki bu kaybettiğimiz değerler adına çok güzel bir şey olacak" dedi.

"Fakir fukarayı ziyaret edin"
Sağlık çalışanlarına bazı tavsiyelerde bulunan Celep, "Benim sağlıkçılarda en önemli isteğim; şöyle etraflarına bir baksınlar, en azında tedavi olamayanlar vardır belki. Bir karşılaşıyoruz kaymakamlık olarak. O kadar mağdur ki hastaneye dahi gidemiyor. En azında şöyle bir sağlık taraması yapın. Kollarından tutup hastaneye getirip tedavilerini sağlayabilir. En temel gönül elçiliği bu… İlla para şart değil. Bir çocuğa eğitim anlamında yardımcı olmak; bu da bir gönül elçiliğidir. Bizim yol gösterdiğimiz eğitimine de katkı sağladığımız bir çocuk yarın öbür gün çok iyi yerlere gelebileceği gibi; o imkânı olmayan çocuk Allah korusun dağa da çıkabilir, sokakta bizim başımıza bela da olabilir. Çocuklarımızı ellerinden tutalım. Mahallemizde bir fakir ziyareti yapalım. Çocuklarımız onları görsün. Çocuklarda ve bizlerde sürekli bir doyumsuzluk var. Sürekli tepelere bakıyoruz. Acaba arabanın modelini yenilesem mi, geniş bir ev alsam… Sürekli yukarılara bakıp mutsuz oluyoruz. Bence fakirleri fukaraları ziyaret edin, bayramda, seyranda veya herhangi bir günde onları bir çayını içip dertlerini dinlersek bu hayattan çok daha fazla haz alabileceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kaymakamlık olarak şu ana kadar gönül elçisi sayısında 600`e ulaştıklarını belirten Celep, ileriki günlerde de çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini aktardı. (Fırat Arslan-İLKHA)
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140