banner279

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ‘HAP’ EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı il ve ilçe hastaneleri, Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve özel hastane personellerine Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) eğitimi verildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ‘HAP’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan İl Sağlık Müdür Vekili Dt. Şebnem Kartal, İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği eğitimcileri tarafından verilen eğitimin önemini anlattı.
Kartal, “Ülkemizin afet profili incelendiğinde birçok tehlikeye maruz kalması muhtemel oluşumlar içermesi ve normal yaşam sürecinde sağlık hizmetini kesintisiz sunan, oluşabilecek herhangi afet ve acil durum halinde de bu hizmeti sürdürmesi beklenen hastanelerimize Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) eğitimi veriliyor.” dedi.

Dt. Kartal, Söz konusu eğitimde, afet ve acil durum kavramları, afetlerde müdahale hazırlığı ve bu durumlarda nasıl önlemler alınır, nelere dikkat edilmesi gerektiği konusu üzerine detaylı olarak katılımcılara üç gün boyunca HAP Kılavuzu tanıtımı gibi konuların işleneceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140