banner279

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvuru sorgulama

Binlerce vatandaşın başvuru yaptığı Sağlık Bakanlığı işçi alımlarında başvuru sonuç ekranı açıldı.

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvuru sorgulama

Sağlık Bakanlığı bünyesine Hemşire, Anestezi, Çevre Sağlığı, İlk ve Acil yardım, Laboratuvar, Röntgen, Tıbbi Sekreter, Hemşire, Yaşlı Bakım, Tıbbi Sekreter, Röntgen, Radyoterapi, Podolog, Patoloji Anatomi, Ortopedi, Laboratuvar, İş ve Uğraşı Terapisti, İlk ve Acil yardım, Evde Bakım, Eczane, Diyaliz, Elektronörofizyoloji, Diş Protez, Adli Tıp, Ameliyat, Anestezi, Çevre sağlığı, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi bu şekildedir.

 
Sağlık Bakanlığı 15 Mart 2022 ile 22 Mart 2022 tarihleri arasında 10 bin işçi alımı için başvuruları aldı. KPSS 2022/5 Sağlık Bakanlığının 10 bin işçi alımı için gözler ÖSYM çevrilmiş durumdaydı. ÖSYM’den gelen duyuruya göre sonuçlar açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada;

"KPSS-2022/5: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı. 15 Mart 2022 ile 22 Mart 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/5 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 29 Mart 2022 tarihinden itibaren ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden 11 haneli kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir." açıklaması ile duyurdu.

 
Başvuru sonucunu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM resmi internet sitesine giriş yaparak sonuç sayfasından KPSS-2022/5 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonucuna tıkladıktan sonra kimlik numarası ve şifrenizi yazarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Atanmaya hak kazanan adaylar gerekli belgeler, başvuru tarihleri ve diğer bilgileri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Başvuru sorgulamak için tıkla

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140