banner279

RTÜK Başkanı Yerlikaya Rektör Battal’ı ziyaret etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve beraberindeki heyeti üniversitede ağırladı.

RTÜK Başkanı Yerlikaya Rektör Battal’ı ziyaret etti
 RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, üyeler ve Türk Dili Konuşan Ülkeler Yayıncılık Kurulu Platformu üyeleri ile birlikte YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ı ziyaret etti. Rektörlük ziyaretinin ardından YYÜ Sosyal Tesislerinde yemek yiyen Başkan Yerlikaya ile platform üyeleri Van’ı çok sevdiklerini ve üniversite yerleşkesinin çok güzel olduğunu söyledi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise RTÜK başkanı ve üyeleri ile Türk Dili Konuşan Ülkeler Yayıncılık Kurulu Platformunu ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
RTÜK Başkanı Prof. Dr. Yerlikaya öncülüğünde üst kurul üyeleri ve Türk dünyasından gelen ilgili başkanlarla Van'da bir toplantı gerçekleştirildiğine dikkat Çeken Rektör Battal, şöyle dedi: "Daha önce Van’da bu toplantının yapılıp yapılamayacağını bize sordular. Bizde Van’da yapılmasının iyi olacağını söyledik. Bu önemli toplantının Van’da yapılmış olmasından dolayı ben RTÜK Başkanımız Sayın İlhan Yerlikaya’ya ayrıca teşekkür ediyorum. Toplantının ardından üniversitemizi ziyaret ettiler. Gelen heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduk."

Yemeğin ardından Rektör Battal, RTÜK Başkanı Yerlikaya’ya ve yurt dışından gelen misafirlere plaket ile üniversitede dokunmuş üzerinde YYÜ logosu bulunan battaniyeler hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241