banner279

Robotik kodlama projesi hayata geçti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen Robotik Kodlama projesi hayata geçti.

Robotik kodlama projesi hayata geçti
    Bulut Bilişim İnovasyonu Ekosisteminde Kodlama ve Robotik Eğitici Eğitimi İle Proje Yönetimi ve Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi Projesi kapsamında 5 gün süren eğitimler Cuma günü sona eriyor.

 

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Koordinatörü İhsan Kılıç, Edremit,  İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde görevli 50 öğretmeni bu proje kapsamında eğitmeyi hedeflediklerini belirtti.

 

         Kılıç, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği tarihte Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı VANSEM (Van Sürekli Eğitim Merkezi)nde eğitimlerin verildiğini belirtilirken, eğitim sonunda  katılımcılara ulusal düzeyde geçerliliği bulunan sertifika verileceğini ifade edildi.

 

         Kılıç, projenin içeriğini ise şöyle özetledi:  (inovatif teknoloji, yüksek ve ileri teknoloji, nanoteknoloji, aviyonatik düşünsel beceriler, siber güvenlik, front-end ´lerin yetiştirilmesi, bulut bilişim sistemleri, teknoloji üretimi, lego Mindstorms 2.0 uygulamaları, milli yazılım, lego WeDo 2.0 v O-Bot kullanımı, veri madenciliği, solidWorks teknolojisi, sanal nesnellik, HTML, CSS ve JS teknolojileri 3 D yazılım teknolojisi, ön ve ara yüz okumaları) olarak belirlendiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241