banner279

Rektör Ceylan yurt istedi

Hakkâri Üniversitesi'nde, bu yıl kayıt yaptıracaklarla birlikte, öğrenci sayısının 2 bin 600'e ulaşacağını belirten Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, öğrencilerin barınma sorunu yaşayacağını söyledi.

Rektör Ceylan yurt istedi
 

Rektör Ceylan, öğrencilerin barınma sorununun giderilmesi için Kredi Yurtlar Kurumu'nun Hakkâri’ye en kısa sürede bir yurt yapmasını istedi.

Bu yıl Hakkâri Üniversitesi'ni kazanan öğrenciler kayıtlarını yapmaya başladı. Toplam 850 öğrencinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, il dışında okuyan öğrencilerin de bu yıl Hakkâri’ye döneceğini ve barınma sorunu yaşanacağını söyledi. Öğrenci sayısının 2 bin 600 olduğunu belirten Rektör Ceylan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Demir ile birlikte kayıt yaptıran öğrencileri ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

“ACİL YURT İHTİYACIMIZ VAR”


4 fakülte ve 3 meslek yüksekokulu ile öğretim verdiklerini anlatan Rektör Ceylan, "Öğrenci sayımız bu yıl 1600'den 2 bin 600'e ulaştı. Türkiye'nin her yerinden öğrencilerimiz var. Burada yurt sıkıntısının yanı sıra kiralık ev sıkıntısı da var. Hakkâri’de parası olan bir öğrenci olsanız bile ev bulamazsınız. Bulsanız bile kiralar çok yüksek. Bundan dolayı öğrenciler barınma konusunda sıkıntı yaşayacaklar. Kredi Yurtlar Kurumu'nun 500 kapasiteli bir yurdu var. Ancak bu çok yetersiz. Bir an önce Hakkâri’ye yeni bir yurt yapılmalı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241