banner279

Rektör Battal`dan resmi kurumlara ziyaret

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal Van`da bulunan resmi kurumların bölge müdürlüklerini ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Rektör Battal`dan resmi kurumlara ziyaret
 YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal`ın ziyaretlerine Van Devlet Su İşleri 17. Bölge Müdürlüğü`ne (DSİ) giderek başladı. DSİ 17. Bölge Müdürü Ahmet Kanık`ı makamında ziyaret etti. DSİ Bölge Müdürü Kanık`la görüş alışverişinde bulunan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal Van için bütün kurumların ortak çalışmalarda bulunması gerektiğinin altını çizdi. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından DSİ`den ayrılan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal buradan Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü`ne geçti.

Battal, Karayolları 11. Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş`ı makamında ziyaret ederek üniversite ile Karayolları`nın işbirliğinin önemine değindi. Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette görüş alışverişinde bulunurken, işbirliği yapılacak noktalar konuşuldu. Battal, burada yaptığı açıklamada hem resmi kurumlara hem de sivil toplum kuruluşları ile iş çevrelerine YYÜ`nün bilimsel destek vermeye hazır olduğunu ifade ederek, "Biz, yetişmiş uzman elemanlarımızla Van`a ve çevresine özellikle bilimsel anlamda destek sunmaya hazırız. Ancak bu şekilde Van`ı daha ileri bir noktaya taşıyabiliriz" dedi.

Ziyaretlerde YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Murat Demirel ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mehmet Allı da hazır bulundu. (Fırat Arslan - İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2013, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140