banner279

Rekor Kahvaltı için kahvaltıcılar Van TSO`da toplandı

Van Ticaret ve Sanayi Odası`nın öncülüğünde dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası rekor denemesi hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Rekor Kahvaltı için kahvaltıcılar Van TSO`da toplandı
Van TSO tarafından kentte bulunan Kahvaltıcılar ve Restaurantların katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman moderatörlük yaptı. Karaman, “Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası Van için bir dönüm noktası olacak. Bu çalışma ve rekor kırılırsa bu başarı tüm Van’ın ve Vanlıların başarısı olacak. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah bu kentte yaşayan herkes rekoru kırmak için üzerine düşeni yapacaktır” dedi.

Projeye destek çağrısı…
Van TSO Genel Sekreteri ve aynı zamanda Dünyanın En Kalabalık Kahvaltı Sofrası Projesi Başkanı Ramazan Temizer, projenin teknik detayları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Temizer, “Amacımız Van’ı dünyada bilinir bir Marka Şehir haline getirmektir. Bunun için en bilinir değerimiz olan Van Kahvaltısını dünyaya tanıtacağız. Bunun için bu kentte yaşayan tüm vatandaşları, Kamu Kurumlarını, Özel Sektör, Sivil Toplum Örgütlerini bu projeye destek vermeye çağırıyoruz. Bu Proje Van’ın ortak projesi olacak. Çok önemli bir başarı öyküsü olacak” şeklinde konuştu.

Van’ın marka şehir olması için bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz”
Toplantıya katılan Lokantacılar Odası Başkan Yardımcısı Şakir Engül ise Van TSO’nun başlattığı ve tüm şehri ortak ettiği bu projenin Van’ın yeniden dirilişi olacağını ifade ederek, “Van’ın marka şehir olması için bu projeyi oda olarak sonuna kadar destekliyoruz. Ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası’nın başlattığı bu çalışmada bizleri odamızda ziyaret edip projenin tüm detaylarını bizimle paylaştıkları için kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizleri önemsedikleri için bizde kahvaltıdaki tüm ekmekleri karşılamayı taahhüt ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan Kahvaltıcılar ise başlatılan bu çalışmanın önemine değinerek, Van Kahvaltısının markalaşacak olmasının Van Kahvaltısını gelecek kuşaklara taşıyacak en önemli çalışmalardan biri olduğunu dile getirdiler.

Toplantıya ayrıca Van TSO Yönetim Kurulu Üyesi Metin Abi, Turizm Meslek Komitesi Başkanı Harun Türkoğlu, Yönetim Kurulu Danışmanı Yasin Ertürk de katıldı. (Nihat Bozkurt-İLKHA)
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241