banner279

RAHMET ELİ ‘VAN UMUT KERVANI VAKFI’ OLARAK HİZMET VERECEK

“Yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor”

 Van’da uzun bir süredir muhtaçlara yardım elini uzatan Rahmet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte,  ‘Van Umut Kervanı Vakfı’ olarak hizmet verecek.

Van’da 2010 yılından bu yana hayırseverle ile muhtaçlar arasında köprü görevi gören Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında bileşerek, bundan sonraki hizmetlerine Van Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği olarak devam edecek.

Yapılan isim değişikliği ile ilgili bilgi veren Van Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Sabri Yıldırım, bundan sonraki faaliyet alanlarını genişleterek kentte yardıma muhtaç 6 bin aileye yardım ulaştıracaklarını belirterek, hayırseverlerden destek talebinde bulundu.

Van Rahmet Eli Gıda Bankası’nın kurulduğu günden bu yana birçok muhtaç aileye yardım ulaştırdığını dile getiren Yıldırım, “Van Rahmet Eli Gıda Bankası 2010 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahipleriyle, hayırseverler arasında bir köprü görevi gördü. Kurulduğu günden sonra da malumunuz 2011 yılında Van’da büyük bir deprem yaşadık. O depremde birçok faaliyetimiz oldu. Depremde 35 bin insanımıza yardım ulaştırdık. Bununla beraber geçen 6 yıllık süreçte bize 6 bin kişi müracaat etti. Bizler bunun müracaatlarını aldık, tespitlerini yaptıktan sonra kayda aldık. Kayda aldığımız binlerce insana o günden bu güne yardımcı olmaya çalıştık.” dedi.

“Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında birleşmeye karar verdik”

Merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında birleşmeye karar verdiklerini belirten Yıldırım, buradaki amaçlarının faaliyet alanını geliştirmek olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Gelinen süreçte insanlar bize daha çok müracaat etmeye başladılar. İhtiyaç sahibi insanlar çoğaldı. Bizler Van Rahmet Eli Gıda Bankası olarak, merkezi İstanbul’da bulunan Umut Kervanı Vakfı ile aynı çatı altında birleşmeye karar verdik. Tabi buradaki amaç faaliyet alanını geliştirmek, daha çok insana yardımcı olmak, daha çok insana ulaşmak ve bize müracaat eden insanlara tamamen yardım ulaştırmaktı. Bizler de bu süreçte gerek yurtiçinde, gerek ise yurtdışında mültecilere de her türlü yardımı ulaştırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor”

Bundan sonraki süreçte hız kesmeden yardım faaliyetlerine devam edeceklerini dile getiren Yıldırım, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bundan sonra da derneğimiz Umut Kervanı Vakfına bağlı Van Umut Kervanı İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği olacaktır. Yardımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şu an kaydımızda 6 bin muhtaç aile var. Aylık 350 aileye düzenli yardımda bulunuyoruz. Bununla birlikte Ramazan ayında toplu yardımlarımız oluyor. Kurban Bayramında ise toplu kurban kesimlerimiz oluyor. Bununla birlikte giyim yardımlarımız oluyor. Yardımlarımız inşallah bundan sonraki süreçte artarak devam edecektir.” (Yılmaz Sönmez-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 23:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140