banner279

PROF. BERKTAY: “PKK, HDP’Yİ SEÇİMLERE SOKMAYACAK” İDDİASI

Prof. Halil Berktay, katıldığı bir TV programında, olası bir erken seçimde PKK’nın HDP’nin seçimlere girmesine engel olacağını iddia etti…

PROF. BERKTAY: “PKK, HDP’Yİ SEÇİMLERE SOKMAYACAK” İDDİASI

7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon hükümetinin kurulamaması, çözüm süreci’nde ateşkes döneminin sona ermesiyle de yeni bir çatışma ortamı oluştu. Halil Berktay, olası bir erken seçimde PKK’nın HDP’nin seçime girmesini engelleyeceğini iddia etti. Kendisine gelen bir mektupta önemli iddialara öne süren Berktay, “Erken seçim olursa, PKK HDP’yi seçime sokturmayacak. Bu o kadar önemli bir fikir ki… Hemen insan anlıyor neden olacağını. Bir oyunun düştüğünü görmek istemeyecekler… İki İşte bak meşru siyaset yolları kapandı, böyle bir dalavere çevirdiler, barajın altında kalsın diye diyecekler…” dedi.
Berktay, TVNET’te yayınlanan Bütün Mesele programında, kendisine gelen bir mektuba dayandırarak çok tartışılacak bir iddiayı gündeme taşıdı; ”PKK, HDP’yi seçime sokmayacak.”
İşte Prof. Halil Berktay’ın programda yaptığı açıklama;
”Bana ait olmayan, benim birisinden öğrendiğim bir fikri zikredeceğim. Çok yakın zamanda birisinden öğrendiğim ve okuduğumda kendi kendime “vay canına” dediğim, bir fikri aktaracağım. İsim veremiyorum çünkü izin almadım kendisinden, zikretmek için. Benim Serbestiyet’te yazdığım son iki yazı üzerine, yani birisi çıksın bana PKK tam ne istiyor? Ne için savaşıyor, anlatsın dediğim yazıya cevaben, bölgeden Kürt illerinden çok önemli bir mektup geldi. İzin alarak yayınlayacağım. Yazacağım, yayınlayacağım, o zaman şimdiki çalıp çırpmamı bağışlatacağımı umuyorum. Ama bu kişi çok önemli bir şey söyledi: Hocam dedi, bakın dedi… Göreceksiniz diyor mektubunda: Erken seçim olursa, PKK HDP’yi seçime sokturmayacak. Bu o kadar önemli bir fikir ki… Hemen insan anlıyor neden olacağını. Bir oyunun düştüğünü görmek istemeyecekler… İki İşte bak meşru siyaset yolları kapandı, böyle bir dalavere çevirdiler, barajın altında kalsın diye diyecekler… Göreceksiniz diyor PKK, muhtemelen bir erken seçime sokturtmayacak diyor. Bunu da burada söylemiş olayım” dedi.
- See more at: //www.iktibasdergisi.com/prof-berktay-pkk-hdpyi-secimlere-sokmayacak-iddiasi/#sthash.qqQnwmxr.dpufTimetürk
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241