banner279

Parkomat devreye girdi halk rahatladı

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya koyulan parkomat sistemi 4 caddede uygulanmaya başladı.

 Parkomat devreye girdi halk rahatladı
 

Van’da yaya ve araç trafiğinin rahatlatılması amacıyla halkın görüş ve önerileri çerçevesinde uygulamaya konulan Parkomat sistemi bugün itibariyle hizmete girdi.

Cumhuriyet Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ve Sıhke Caddelerinde başlatılan sistem 08.30 ile 20.00 arasında uygulanacak. 4 caddede yapılan park uygulamasında 80 parkomatçı yüklenici firma tarafından istihdam edildi.

Parkomat uygulamasıyla ilgili konuşan esnaf Erdal Kanarya, “Parkomat uygulaması bence olumlu bir karar. Çünkü yıllardır burada ciddi bir park sorunu yaşanıyordu. Birçok kişi caddeyi araç satmak için galeri gibi kullanıyordu. Haftalarca aynı aracın aynı yerde durduğuna şahit oldum. Bu uygulamayla bunun önüne geçilecek. Uygulamadan memnunum.” dedi.

Başka illerde de parkomat uygulamasının yapıldığını dile getiren esnaf Adnan Dursun ise “Parkomat sisteminde bence geç kalındı. Bu uygulamaya daha önce geçmeliydik. Fiyatlar biraz fazla ama uygulama yerinde bir karar. Esnaflar olarak uygulamayı olumlu buluyoruz.” diye konuştu.

Parkomat uygulamasının önümüzdeki süreçte ara sokaklarda da uygulanması planlanıyor. (İLKHA)


Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 21:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazif yıldız
Nazif yıldız - 4 yıl Önce

Bence çok iyi oldu daha önce olmalıydı

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140