banner279

Paralel Yapı Polisi: Bu iş burada kalmayacak!

7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarı’nın ifadeye çağrılmasıyla başlayan krizin ardından TEM Amiri’nin polislerle toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Paralel Yapı Polisi: Bu iş burada kalmayacak!

Krizin ardından görevden alınan polislerin yaptığı toplandıda amir, "Bugün bu şubeden gidiyoruz başka yerlere. Ama bu iş burada kalmayacak. Devam edecek."diyor.

Yine başka bir konuşmasında polis amiri,"Bu süreçte ülkeyi gerçekten nasıl adım adım uçuruma götürdüklerini gördüm. Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız KCK operasyonları ile ülkeyi bölünmekten kurtarmışız." ifadelerini kullanıyor.

Hükümet ile cemaat arasındaki kavganın fitilişi ateşleyen olay olarak gösterilen MİT krizinin ardından polislerin yaptığı toplantının ses kayıtlarına Akşam gazetesi ulaştı.

TÜRKİYE’yi sarsan 17 Aralık operasyonunun başlangıcı olarak gösterilen 7 Şubat 2012’de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı
Hakan Fidan ve MİT görevlilerinin ifadeye çağırılması sürecinin ardından İstanbul Emniyeti’nde kritik görev değişiklikleri oldu. Kamuoyunda MİT krizi olarak bilinen 7 Şubat’ta Özel Yetkili Savcı Sadrettin Sarıkaya, KCK soruşturması kapsamında Fidan, MİT eski Müsteşarı Emre Taner, Afet Güneş ve iki MİTgörevlisini “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağırdı. Krizin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürü, 2
emniyet amiri, 1 başkomiser ve 1 komiser, başka yerlere tayin edildi. O kritik günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde terör amirlerinin bazı polislerle bir toplantı yaptığı ortaya çıktı.

MİT hainlikle suçlandı

Terörün bitirilmesi için devlet adına PKK'lılarla müzakerelerde bulunan
MİT yetkilileri bir Cumhuriyet Savcısı tarafından vatan hainliği ile suçlandı. Başbakan Erdoğan'ın ağır bir ameliyat geçirmesinin hemen akabinde Müsteşar Hakan Fidan ile eski müsteşar Emre Taner ve yardımcısı Afet Güneş hakkında yakalama emri çıkarıldı. Oslo'da yapılan görüşmelerin tutanaklarında kullanılan ifadeleri ve MİT'in PKK'yı çözümlemek için yaptığı birtakım girişimleri hainlik şeklinde değerlendiren savcı bu yetkilileri ifadeye çağırdı.

17 ARALIK'IN PROVASI

Atamaların ardından Terörle Mücadele Şubesi’nde görevden alınan
polis şefleri, memurlara bir konuşma yaptı. Yaklaşık 11 dakika süren o ses kayıtlarına AKŞAM ulaştı. Toplantıda, emrindeki polislere seslenen 17 Aralık operasyonunda da aktif rol oynadığı öne sürülen emniyet amiri şunları söylüyor:

BİZ DEVLETİZ, ONLAR DAİRE!

"Bugüne kadar birçok yapıldı. Bu operasyonlarda yer alanların isimleri altın harflerle tarihe yazılacak. Bu şubenin ifal ettiği görev, millet ve devlet için ne gerekmişse onu yaptık. Bu yüzden hiçbir arkadaş moralini bozmasın. Bir ülkenin kaderine en çok etki eden yer Terör Şubeleridir. Yani gerçekten ülkenin kaderine etki eden işler yaptık.

BU İŞ BURADA KALMAYACAK

- Bugün bu şubeden gidiyoruz başka yerlere. Ama bu iş burada kalmayacak. Devam edecek. İşin aslı az konuşup çok icraat yapmamız gerekiyor. Ben onu gördüm. Bu süreçte ülkeyi gerçekten nasıl adım adım uçuruma götürdüklerini gördüm. Bilerek ya da bilmeyerek yaptığımız
KCK operasyonları ile ülkeyi bölünmekten kurtarmışız. Yaptığımız iş gerçekten çok büyük.

DEVLET HASTA ADAM OLMUŞ

- Hakikati bilin bu hasta adam iyileşecek. Devleti hasta adam haline getirmişler. Artık o hasta adam iyileşecek. Çünkü hasta adama iğne vuruluyor. Bu iş burada kalmayacak devam edecek. Çok uzağa gitmiyorum sadece blok değiştiriyorum. Her zaman bekliyorum.
- Görevden almalar kimsenin moralini bozmasın. Ben de çok uzatmadan böyle bir hava olsun arzu etmezdim. Üzüntüye ihtiyaç yok. Memuriyetlerde olur bu tarz yer değiştirmeler. Bu süreçte kelimelerimize dikkat edelim.
dikkatli konuşalım
- Devlet büyükleri ve makamları hakkında dikkatli konuşalım. Burası devlet, (terör şubesini kastediyor) onlar devlet dairesi.

BU EKİP NEREYE GİTSE ALTINI ÜSTÜNE GETİRİR EMİNİM

- Amacımız zaten şark bölgelerine gitmekti. Bu bir vesile oldu. Olacak inşallah. Bu ekibin orada da büyük işler yapacağını biliyorum. Bu ekip nereye gitse altını üstüne getirir eminim.


Bu haber 4,164 kez okundu.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241