banner259

Paralel örgüt İsrail'e gitti!

Cem Küçük, paralel yapının Erdoğan’ı devirmek için denediği son oyunu kaleme aldı.

Paralel örgüt İsrail'e gitti!

Cem Küçük, Yeni Şafak’ taki bugünkü yazısında paralel örgütün devlete zarar vermek için kimlerle işbirliği içerisine girebileceğini yazdı. Küçük, örgütün Erdoğan’ın devirmek için İsrail’le işbirliğine gidip MOSSAD’tan bilgi ve belge istediğini yazdı.

İşte Küçük’ün yazısından o bölüm:

İsrail ve MOSSAD’ın kapısını çaldılar

Şu an saldırmaktan başka yol yoktur diye illegal her işi yapan bu yapı bir yandan Erdoğan'dan ranedevu istiyorlar bir yandan da İsrail'den yardım istiyorlar. Paralel yapının adamları Erdoğan'ı istifaya götürecek ve onu zor durumda götürecek belge var mı diye çok yakın bir zamanda bizzat MOSSAD ve İsrail'in kapısını çaldılar. En az üç defa bu tür belgeler varsa ve verirlerse nerelerde yayınlayacaklarını söylediler ve Erdoğan sonrasında İsrail'le ilişkileri eski haline sokacakları konusunda garanti verdiler.

İsrail’in cevabı

Yerel seçimlerden son 40 güne girilirken elinde bir şey kalmayan paralel yapı ne yapsa istediğini elde edemedi. Ne dinleme kayıtları ne baskınlar ne de hukuksuz davalar halkta etki etmiyor. Yapılan anketlerin en kötüsünde AK Parti yüzde 42, en iyisinde yüzde 50 görünüyor. O yüzden acaba İsrail'den bize ekmek çıkar mı diye arayıştalar. Ama onlara üzücü bir haberim var. İsrail paralelcilerle iş tutulamayacağını Türkiye Cumhuriyeti devletine iletti. Sıkıntılar yaşasalar da Erdoğan gerçeğini kabul etmiş durumdalar. İsrail devleti yerel seçimler öncesi yapılan bütün kamuoyu anketlerinden haberdar ve gerçeğin farkındalar.

İsrail’e de anket gönderdiler

Paralel yapı düzmece seçim anketleri yapıyor ama itibar eden yok. İsrail'e de gönderilen o anketteki rakamlar gerçeği değiştirmedi. 25 Şubat'ta büyük ihtimalle –hayat ve siyasette her şey olabilir gerçeğini unutmadan –İsrail ve Türkiye tazminatlar konusunda anlaşmaya varacaklar ve iki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak. Bu gerçekten hareketle paralel yapının isteklerine İsrail kanmadı.

Kendi ülkesini uluslararası ceza mahkemelerinde yargılatmak isteyen, kendi ülkesini teröre destek veriyor algısı yaratmak için çalışan, kendi istihbarat örgütüne operasyon yapan, kendi Başbakanı hakkında başka ülkelerden belge isteyecek kadar gözü dönmüş bir yapıyla karşı karşıyayız. Bakalım daha hangi yollara tevessül edecekler?

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141