banner279

Öztürk'ten belediye bünyesindeki kilim atölyesine ziyaret…

Göreve başladığı günden beri yoğun bir tempo ile çalışan Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçede yeni açılan kilim dokuma ve dikiş nakış kurslarını ziyaret etti.

Öztürk'ten belediye bünyesindeki kilim atölyesine ziyaret…
 Öztürk, belediye bünyesinde açılan kilim dokuma kursunda incelemelerde bulundu. Burada bir halı tezgâhının başına geçen Öztürk, kilim dokudu.

    İlk olarak Kadın Emeği Pazarında açılan kilim dokuma atölyesini ziyaret eden Öztürk, öğreticilerden kurs hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle bol bol sohbet eden Öztürk, büyük bir emekle dokunan kilimleri yakından inceledi.

    Kilimlerin büyük emeklerle dokunduğunu belirten Başkan Vekili Öztürk, bir kilim dokuma tezgâhının başına geçerek kursiyerlerle birlikte kilim dokudu.

    Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtılması gerektiğini belirten Öztürk, “Kilimlere çok değer veriyorum. Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtımı için Kursiyerlere her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

   Daha sonra Başkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan dikiş nakış kurslarını ziyaret eden Öztürk, burada da kursiyerlerle bir süre sohbet ettikten sonra ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241