banner279

Osmanlı durduruldu; şimdi Türkiye “vuruluyor”!

YUSUF KAPLAN

 Osmanlı durduruldu; şimdi Türkiye “vuruluyor”!
Küresel sistem, bütün gelecek hesaplarını Türkiye üzerinde/n yapıyor.
SİSTEMİN KADERİNİ, TÜRKİYE BELİRLEYECEK
Başka bir ifadeyle, Türkiye'nin orta ve uzun vadede katedeceği mesafeler, küresel sistemin kaderini belirleyecek: Eğer Türkiye, bölge ülkelerini ortak bir medeniyet ideali etrafında toplayabilecek bir “güce” ulaşırsa, bu, Batılıların, bölge üzerindeki hâkimiyetlerinin sona ermesi anlamına gelecek...
Çünkü Batılılar, dünya üzerindeki hegemonyalarını, büyük ölçüde İslâm dünyası üzerinde/n kurdukları hegemonyaya borçlular.
Şu tarihî gerçeği zihnimizin bir köşesine silinmeyecek şekilde kazıyalım, derim:
İnsanlık tarihi, son üç yüzyıla kadar BURADA yani merkezinde bizim bulunduğumuz coğrafyada yapıldı. Tarih, son üç yüzyıldan bu yana burada yapılmıyor aman BURADA/N yapılıyor.
Yakıcı soru şu burada: Batılılar, buradan çekilip gitseler, tarihi yapabilirler mi, dünya üzerindeki hegemonyalarını sürdürebilirler mi? Böylesi bir soruyu düşünmek bile Batılılar için kâbus gibi bir şeydir.
HANGİ TÜRKİYE?
Batılıların buradan çekip gitmelerini kim sağlayabilir? Kısa vadede, hiç kimse, hiçbir ülke! Ama orta ve uzun vadede sadece Türkiye!
Ama hangi Türkiye?
Elbette ki, yeniden Osmanlı misyonu ve ruhuyla donanan, dün olduğu gibi yarın da herkesi kucaklayıcı, herkese hayat hakkı tanıyan hakikat medeniyeti fikriyle kuşanan tarihî iddialarına yeniden, taze bir ruhla sahip çıkacak geleceğin Türkiye'si.
Geleceği getirecek ülkesi, bölgemizin ve yerkürenin.
Batılılar gibi insanlığın medeniyet birikiminin kökünü kazımak yerine, insanlığın önünü açacak, insanlığa, adalete, hakkaniyete, kardeşliğe dayanan medeniyet fikrini yeniden sunacak ülkesi...
MASALLAR VE TARİHÎ HAKİKATLER
Bu, masal mı şimdi?
Çoğumuz, bunun gerçekleşmesi imkânsız bir hayal olduğunu düşünüyoruz belki de!
Ama tarih, bunun hiç de hayal olmadığını gösteriyor bize.
Batılılar, İspanya'da Endülüs'ün kökünü kazırken, Hıristiyan olmayan herkesi “yakmışlardı”. Ama biz, aynı tarihlerde Bosna'da, “Hıristiyanlara, Yahudilere dokunanın canını yakarız” demiştik.
Batılılar, bütün kıtaları ve denizleri sömürgeleştirip taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmazken, biz üç kıtaya adalet ve barış armağan etmiştik!
O yüzden, Osmanlı çökerken, büyük tarihçi Arnold Toynbee, “Osmanlı, insanlığın geleceğidir,” diyebilmişti.
Yine o yüzden, çöküş asrında bile, Ahmet Cevdet Paşa, “Osmanlı, insanlığın son adasıdır,” diyebilmişti.
Dün hakikatten süt emen Osmanlı'nın yaptıkları, yarın yeniden hakikatten süt emecek Osmanlı'nın çocuklarının yapacaklarının hem göstergesi hem de garantisidir.
BATILILARI KORKUTAN ŞEY
Batılıları korkutan şey, tam da bu tarihî gerçeklerdir.
Batılılar, şunu çok iyi biliyorlar: Batılılar, farklı kültürlerle, farklı dinlerle bir arada yaşama tecrübesi geliştiremediler. Böyle bir tecrübenin en gelişmiş örneğini Osmanlı'nın geliştirdiğini bizden daha iyi biliyorlar: Bizim metamorfoz yiyen, celladına âşık, ülkesine, tarihine ve kültürüne yabancılaşan entelijansiyamızın bu gerçekleri bilemeyecek kadar zihinsel köle olduğunu da çok iyi biliyorlar.
O yüzden Türkiye'nin yeniden medeniyet iddiasıyla kuşandığında bölgenin kaderini belirleyecek tek ülke olacağını görüyor ve Türkiye'yi içeriden ve dışarıdan kuşatmaya çalışıyorlar!
Korkunun ecele faydası yok ama: Batılılar, buradan defolup gidecekler ve tarih yine burada ve yeniden buradan yapılmaya başlanacak!
“OSMANLI'YLA KORKUTMAK” MI?
O yüzden ellerinin kanını temizlemek için Osmanlı'yı soykırımcı ilan etme yarışına girdiler.
Amaçları, Osmanlı'yı mahkûm etmek ve Müslüman toplumları Osmanlı'dan nefret ettirmek!
Ve Türkiye'nin Osmanlı ruhu ve misyonuyla donanmaya kalkışmasının önüne geçmek!
OSMANLI ATEŞİ TUTUŞTU BİR KERE...
Fakat şunu bilin ki, İslâm dünyasında her yerde Osmanlı ateşi tutuştu bir kere!
Herkes Osmanlı ruhunun ve misyonunun yeniden ve yeni şekillerde hayat bulması için gece-gündüz yürekten dua ediyor!
İşte Batılı eli kanlı soykırımcı soysuzlar, bunu bilmiyor, bunun ne anlama geldiğini idrak edemiyorIar!
Ama şimdiden Türkiye'nin elini kolunu bağlamak gerektiğini düşünüyorlar. Fakat panik psikolojisiyle hareket ettikleri için büyük hatalar yapıyorlar.
Osmanlı'yı soykırımcı ilan etmeye kalkışmakla kendi ayaklarına kurşun sıkmış oIuyorlar: Bu yanlışlıkta ısrar ederlerse, asıl soykırımcıların kendileri olduğunun ortaya çıkmasına yol açacaklar ve böylelikle kendi sonlarını hızlandırmaktan başka bir şey yapmış olmayacaklar!
Allah (cc) büyüktür! Onların bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı var!
twitter.com/yenisafakwiter
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241