banner279

Orda bir okul var yakında!

Van merkeze oldukça yakın, Tuşba ilçe sınırları içerisinde, Erciş yolu üzerindeki Van YYÜ'yü geçtikten sonra sol tarafta yer alan Topaktaş Mahallesi'nde bulunan Topaktaş İlkokulu'nda yardımcı personel yokluğu nedeniyle okul kaloriferini okul müdürü ve müdür yardımcısı yakıyor.

Orda bir okul var yakında!
 

Her sabah, öğrencilerden önce okula gelmeye çalışan okulun müdürü ve müdür yardımcısı kaloriferleri yakarak sınıfların ısınmasını ve çocuklar için uygun hale gelmesini sağlarken, okuldaki yardımcı personel yokluğundan dolayı temizliği de yine idare ve okul öğretmenleri birlikte yapıyor. Bu durumu; çocukları okulda okuyan veliler anlatıyor. Veliler, Vali Murat Zorluoğlu'nun eğitim konusundaki hassasiyetlerinin farkında olduklarını da belirterek; “Bu durumdan Vali beyin haberinin olmadığına inanıyoruz. Sesimizi duyduktan sonra okulumuz için en azından bir kaloriferci ve temizlik personeli görevlendirilmesi emrini verecektir. Çocuklarımızın uygun ortamda eğitim almalarını istiyoruz” dediler.
Van'ın Tuşba ilçe sınırları içerisindeki Topaktaş Mahallesi'nde bulunan Topaktaş İlkokulunda yardımcı personel yokluğu sorun yaratıyor. Velilerin verdiği bilgilere göre, okul kaloriferini okul müdürü ve müdür yardımcısı yakıyor. Okulda temizlik personeli de olmadığı için temizlik işini de yine okul idaresi ve öğretmenler birlikte yapıyor.
İş-Kur aracılığıyla bu yıl okula yardımcı personel gönderilmemesi nedeniyle okul idaresinin de mağduriyet yaşadığına şahit olduklarını söyleyen veliler, çocuklarının temiz bir okulda eğitim – öğretim görmesini istediklerini, bu nedenle okulun personel ihtiyacının karşılanmasını talep ettiklerini belirtiyorlar.
Konu hakkında bilgi veren öğrenci velileri, okul idaresi ve öğretmenlerin fedakârlığına teşekkür ettiklerini dile getirerek; “Ancak temizlik konusuna öğretmenler yetişemediği için doğal olarak okul, çocuklar için elverişli durumdan çıkabiliyor. Kaloriferler de yine okul idaresi tarafından yakılıyor. Mutlaka okulumuza yardımcı personel gerekiyor. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüzden ricada bulunuyoruz. Zaten Vali Bey'in eğitim konusundaki hassasiyetlerini biliyoruz. Bu nedenle, okulumuzda böyle bir durumun yaşandığından haberinin olmadığını düşünüyoruz. Vali beyin okuldaki durumdan haberinin olmasının ardından sorunun da çözüleceğine yürekten inanıyoruz” diyerek, Vali Zorluoğlu'nun eğitim konusundaki hassasiyetine atıfta bulundular.

 

OKUL TALEBİ
Bu arada, Bardakçı TOKİ konutlarında ikamet eden aileler de, 426 konutun bulunduğu alana bir okul yapılmasını talep ediyor. Yüzlerce öğrencinin taşımalı sistemle ya da özel servisler kiralanarak okullara taşındığını kaydeden veliler; “Öğrencilerimizin bir kısmı Topaktaş İlkokulu'na, bir kısmı Zeve İlk ve Ortaokuluna, bir kısmı da ta şehir merkezindeki okullara gidiyor. Buraya mutlaka bir okul yapılması gerekiyor. Deyim yerindeyse şehir merkezinden köye taşımalı ile öğrenci gönderiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem için buraya bir okul yapılması konusu da programa alınır ve bu sorun da çözülür” ifadelerini kullandılar.
Anaokuluna giden çocuklarının da olduğunu belirten site sakinleri, anaokulu öğrencilerinin taşımalı kapsamında olmamasından dolayı ücretli servisle çocuklarını okula gönderdiklerini, bunun da bir külfet oluşturduğunu kaydettiler. Veliler, buraya okul yapılması durumunda bu sorunun da çözüleceğini belirttiler. 
Özel Haber: Umut Tarhan

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241