banner259

OKULLARIN ONARIMINA 250 BİN TL DESTEK

Van’ın Edremit Belediyesi, tarihinde ilk defa ilçedeki okulların tadilatı için 250 bin TL destekte bulundu.

OKULLARIN ONARIMINA 250 BİN TL DESTEK

Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatları doğrultusunda ilçedeki okullarda tadilat çalışması başlatıldı. 
Yeni eğitim öğretim yılı öncesi okulların hazır hale getirilmesi için çalışmalar devam ederken, Edremit Belediyesi tarihinde ilk defa tadilat çalışmaları için 250 bin TL destek verdi.
Yürütülen çalışmalarla okulların bütün eksikliklerinin tamamlanarak, öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görmeleri hedefleniliyor. 

Eğitim kurumlarının başarıdaki önemine vurgu yapan Atıf Çiçekli, “Geçmişteki bozuk zihniyet okulları yakarken, bizler okulları ihya ediyoruz. Okullarımızdaki kütüphaneleri de baştan aşağı yenileyeceğiz ve ihtiyaç duyulan tüm kitapları alacağız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görmesi için üzerimize düşeni yaparak, belediye tarihinde ilk defa 250 bin TL’lik destek sağladık. Okullarımızın bütün eksiklikleri tamamlanarak, baştan sona yenilenecek. Öğrencilerimiz, eğitim öğretim yılının başlamasıyla nezih bir ortamda ders alacaklar. Tek amacımız, öğrencilerimizin güzel bir ortamda eğitim alarak başarı çıtalarını yükseltmektir.” dedi.

İlçedeki okulların okul aile birliği başkanları ise, şimdiye kadar merkezi bütçeden gelen 60 bin TL’lik bütçeyle okulların onarım işinin yapıldığını belirterek, “Başkan Vekilimiz Sayın Atıf Bey, tarihte ilk defa belediye bütçesinden böyle önemli bir destekte bulundu. Bütün okullarımız baştan sona yenileniyor. Çocuklarımız yeni eğitim öğretim yılında tertemiz ve onarılmış okullarda ders başı yapacaklar. Desteklerinden dolayı Belediye Başkan Vekilimiz Atıf Çiçekli’ye teşekkür ederiz.” şeklinde konuştular. 

Vanolay/Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141