banner279

Öğretmenler valiliğin yemeğinde bir araya geldi

Van’da görevli çok sayıda öğretmen, valilik tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla onurlarına verilen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Öğretmenler valiliğin yemeğinde bir araya geldi
 

Öğretmenler ve ailelerini, kentteki bir otelde düzenlenen yemek programında yalnız bırakmayan Vali Murat Zorluoğlu, yemek öncesinde yaptığı konuşmada tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten ve can-ı gönülden tebrik ettiğini ifade ederek, “Bil vesile, terör örgütleri tarafından şehit edilen ve 2011 Van depremlerinde hayatını kaybeden öğretmenler başta olmak üzere, sonsuzluk âlemine göç eden bütün öğretmenlerimizi buradan rahmetle ve minnetle tekrar yâd ediyorum” dedi.

    Yemekli buluşmada aralarında çok uzak köylerden gelen öğretmenlerin de bulunduğunu dile getiren Vali Zorluoğlu, köy öğretmenlerine olan sevgi ve saygısını, kendi eğitim ve meslek yaşamında çok önemli yeri olan Rasim öğretmeni üzerinden anlattı. 

    İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin de 24 Kasım Öğretmenler Günü onuruna verilen akşam yemeğinde bir araya geldikleri meslektaşlarının gününü kutlayarak, ilimizde eğitimi, icraatlarında birinci sıraya koyan ve öğretmenler günü dolayısıyla çeşitli organizasyonlar düzenlenmesi talimatı veren Vali Murat Zorluoğlu’na şükranlarını sundu. 

    Yemek programı, özel olarak Şanlıurfa’dan getirilen Urfa Sıra Gecesi Ekibi ve Van Oturma Grubu’nun türküleri eşlinde yenilen akşam yemeği ile sona erdi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241