banner279

Öğrencilerden sergi ve konser

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü ve Zübeyde Hanım Özel Eğitim İlkokulu- Ortaokulu işbirliğiyle 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen sergi ve konser büyük ilgi gördü.

Öğrencilerden sergi ve konser
 Yürütücülüğünü Doç. Dr. Serap Yükrük ve Öğr. Gör. Halit Yabalak’ın yaptığı etkinlikte, A. Samet Işık’ın kişisel resim sergisi ve Zübeyde Hanım Özel Eğitim İlkokulu- Ortaokulu öğrencilerinin verdiği konser de programda yer aldı.

Van Valisi İbrahim Taşyapan’ın eşi Nesibe Taşyapan ve YYÜ Rektörü Peyami Battal’ın eşi Sahibe Battal’ın da katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde Doç. Dr. Serap Yükrük’ün hazırladığı konser programında ilk olarak minik öğrenciler bir birinden güzel piyano parçaları seslendirdi. Katılımcıların büyük beğenisini kazanan piyano dinletisinden sonra da sahneyi Zübeyde Hanım Özel Eğitim ilkokulu ve ortaokulu öğrencileri aldı. Resim eğitimi öğrencileri tarafından hazırlanan kostümler içerisinde sahneye çıkan özel eğitim öğrencileri öğretmenleri Aylin Dağ ile birlikte hazırladıkları mini konser ve dinletiyle herkesi kendilerine hayran bıraktı.

Konserin ardından Öğr.Gör. Halit Yabalak küratörlüğünde gerçekleştirilen evde eğitim öğrencisi A.Samet Işık’ın resim sergisi davetlilerin yoğun katılımı ile açıldı. Öğretmeni Huzeyf Güngör eşliğinde çalışmaları hakkında bilgi veren Işık, gelecekte yapacağı sanatsal çalışmaların ilk işaretlerini verdi.

Konser ve sergi programına katılan tüm çocuklara verilen hediyelerden sonra gerçekleşen kokteyl ile program sonlandı.

Etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Çelik, akademisyenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. / Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241