banner279

Öğrenciler, 'hayvan bakımevi'ni ziyaret etti

Van Büyükşehir Belediyesi ‘Hayvan Bakımevi’ minik ziyaretçilere kapılarını açtı.

Öğrenciler, 'hayvan bakımevi'ni ziyaret etti
 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakım Evi’ndeki sevimli dostlarını ziyaret eden öğrenciler, keyifli bir gün geçirdi.
Öğretmenleriyle birlikte, Bostaniçi Mahallesi Özalp Yolu üzerinde bulunan Hayvan Bakım Evi’ne gelen Van Bahçeşehir Kolejinden yaklaşık 150 öğrenci, burada tedavi gören kedi ve köpeklerle yakından ilgilendi. Miniklere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen gezi programında veteriner hekim Şah İsmail Bilge, bakım evinde bulunan hayvanların cinsleri ve bakımları hakkında öğrencilere çeşitli bilgiler verdi. 
Özellikle yavru kedi ve köpeklerle yakından ilgilenen öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunurken, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. 
Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun özel çabalarıyla geçtiğimiz yıl faaliyete geçen ve bölgede tek olma özelliği taşıyan bakım evi, bin 400 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 18 bin m2’lik bir alanda hizmet veriyor. Aynı anda 200 köpek, 100 kedi olmak üzere toplam 300 hayvanın barınabileceği bakım evinde kısırlaştırılma, aşılama, muayene ve tedavi hizmetleri bir arada veriliyor. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241