banner279

ÖĞRENCİ VE VELİLERE SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

Seçmeli dersler konusunda önemli tavsiyelerde bulunan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, çocukların Kur'an ahlakı ve Peygamber sevgisiyle yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

ÖĞRENCİ VE VELİLERE SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

Öğrenci ve velilere de önemli tavsiyelerde bulunan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Kur'an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin önemine vurgu yaptı.

Seçmeli derslerin belirlenme işlemlerinin 4 Ocakta başladığını 22 Ocakta da son bulacağını hatırlatan Arvas,  "Çocuklarımıza dini değerlerimizi öğretmek, ibadet aşkı ve İslam ahlakının bilinciyle onları yetiştirmek hepimizin en ulvi vazifesidir.” dedi.

“Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı iyi birer insan, örnek birer Müslüman olarak yetiştirmek hepimizin gayesidir.” diyerek sözlerine devam eden Arvas, “Bu gayeye hizmet edecek önemli bir hususu hatırlatmak istiyorum. Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersleri ortaokul ve liselerimizde seçmeli ders olarak okutulmaktadır. Seçmeli derslerin belirlenmesi işlemleri 4 Ocakta başlamış olup, 22 Ocak tarihinde son bulacaktır. Yavrularımızın bu dersleri tercih etmeleri için gerekli hassasiyeti gösterelim.” ifadelerini kullandı.


İyi ve faydalı bir neslin yetişmesi için ailelere de tavsiyelerde bulunan Arvas, “Bugün birçok gencimizin cinayet, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu batağına sürüklenmesi, aile içi dramların baş aktörü olmasının en önemli sebeplerinden biri de dini değerlerimizin onlara öğretilmemesindendir. Dolayısıyla çocuklarımıza doğruyu yanlışı göstermek, Allah korkusunu belleklerine yerleştirmek, yapacakları yanlışlıkların bedelinin ağır olacağını onlara öğretmek hepimiz için özellikle biz ebeveynlerin vazgeçilmez bir görevidir. 


Merhum Mehmet Akif Ersoy ne güzel söylemiş;
"Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır;
Fazilet hissi insanlarda Allah korkusundandır."

Gelin hep beraber Rabbimizin bizlere emaneti olan çocuklarımızın Allah'ın rızası doğrultusunda yaşayan bir nesil olarak yetişmeleri için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirelim. Yarının pişmanlığını yaşamadan, bugünden sevincini paylaşalım.” diyen Arvas, Veli ve Öğrencilere seslenerek:

“Değerli Veliler, Sevgili Gençler!
Allah’ın sözlerini öğrenmek ve anlamak için Kur’anı Kerimi, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek ve örnek almak için Peygamberimizin Hayatı, Dinimizi en güzel öğrenmek için de Temel Dini Bilgiler Derslerini seçelim.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241