banner279

Oda Başkanlarından Nadiroğlu'na Teşekkür Ziyareti

Van Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı ve Van Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı, Nadiroğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundular.

Oda Başkanlarından Nadiroğlu'na Teşekkür Ziyareti

Van Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İsa Berge ve Van Demirciler, Tornacılar ve Tamirciler Odası Başkanı İdris Karael, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundular.

VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu'nun, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'e yazdığı mektuptan sonra KOSGEB tarafından tüccar, tacir, sanayici ve esnafa faizsiz olarak verilen kredilerin ertelenmesine sivil toplum örgütlerinin ardından oda başkanlarından da destek geldi. Nadiroğlu'nu makamında ziyaret eden Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İsa Berge ve Van Demirciler, Tornacılar ve Tamirciler Odası Başkanı İdris Karael, KOSGEB kredilerinin ertelenmesi için yaptığı girişimlerden dolayı Nadiroğlu'na teşekkür ettiler. Nadiroğlu'nun girişimlerinin takdire şayan olduğunu ifade eden oda başkanları, "Gerçekten KOSGEB tarafından verilen kredileri alan çok sayıda üyemiz vardı. Üyelerimiz işlerini daha yeni yeni düzene sokarken, kredilerin geri ödeme süreleri gelip çattı. Sizin tüccar, tacir, sanayici ve esnafa sahip çıkarak başlattınız girişimler sonucu bu noktaya gelindi. Sizin girişimleriniz sonucu üyelerimiz rahat bir nefes alacaklar. Bundan dolayı size teşekkür etmek istedik" dediler.

Bu girişimi Van halkı adına başlattıklarını belirten Nadiroğlu ise, bütün tüccar, tacir, sanayici ve esnafın dertlerini kendi dertleri olarak gördüklerini kaydetti. Odanın üyesi olsun olmasın herkesin sorun ve sıkıntılarını ilin kalkınması ve gelişmesi adına çözmeye çalıştıklarını anlatan Nadiroğlu, "Biz burada birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuz kalmayacak. Yeter ki işin içinde hırs ve kibir olmasın. Zaten KOSGEB kredilerinin ertelenmesi de bu birlik ve beraberliğimizin bir sonucudur" şeklinde konuştu.

Gerçekleşen ziyarette VATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Gökhan da hazır bulundu. - Van

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2013, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140