banner279

Öcalan:PKK,uluslararası güçlerin savaşına alet oldu

Öcalan'ın, PKK’nin şehirlerde başlattığı hendek savaşlarına halkın destek vermediğine dikkat çektiği ifade ediliyor. Öcalan’ın “Halkın destek vermediği hiçbir savaş kazanılmaz” yorumunda bulunduğu da iddia edilen bir diğer söylem.

Öcalan:PKK,uluslararası güçlerin savaşına alet oldu
 İddianın yer aldığı kaynak Taraf gazetesi. Hüzeyin Özay imzalı haberde, Barış sürecinin yeniden tesisi için PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın devreye sokulmasına yönelik çağrılara karşı Öcalan’ın hem devleti hem de PKK’yi eleştirdiğini yazdı.

DEVREYE GİRMEM BİRŞEY İFADE ETMEZ

Hükümet kaynaklarından elde edinilen bilgiye dayandırılan haberde, “Bu aşamada benim devreye girmem bir şey ifade etmez” dediği öne sürülen Öcalan'ın, PKK’nin şehirlerde başlattığı hendek savaşlarına halkın destek vermediğine dikkat çektiği ifade ediliyor. Öcalan’ın “Halkın destek vermediği hiçbir savaş kazanılmaz” yorumunda bulunduğu da iddia edilen bir diğer söylem.

Şu Aşamada Doğru Değil

Haberde Öcalan’ın “PKK bölgedeki gelişmeleri yanlış okudu. Uluslararası güçlerin savaşına alet oldu. Ve hendek savaşları ile sivil halkın hayatını tehlikeye attı. Halk da bunları gördü ve PKK’nin hendek stratejisine destek vermedi. Bu aşamada benim devreye girmem bir şey ifade etmez”dediği aktarılıyor..

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280