banner279

Öcalan'dan 'süreci tıkamayın' mesajı

Öcalan'ın (Kandil'e rağmen) yeni mesajı: "Onurlu barışın imkanları arttı. Onurluyum diyen herkesi, sürece uymaya ve geliştirmeye çağırıyorum."

Öcalan'dan 'süreci tıkamayın' mesajı

Bugün 4. heyet İmralı adasına gitti. Heyet, görüşme sonrasında bir açıklama yapmadı. Ancak görüşme sonrasında, Öcalan'ın doğum günü kutlamaları için Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine gelenlere yönelik bir mesaj ilettiği ortaya çıktı.

İŞTE ÖCALAN'IN MESAJI

Değerli dostlar, saygıdeğer halkımız, yaşamı her gün yeniden yaratan kadın arkadaşlar, yüreğinde mücadelenin en kor ateşini yaşayan genç yoldaşlarım, sizleri selamlıyorum.

Öncellikle Amara’ya gelen doğum günümü kutlayan onbinlere büyük şükran ve sonsuz sevgilerimi iletiyorum.

Böylesi bir günde sizlere müjdem şudur ki; Gerçekten onurlu bir barışın imkanları çok artmıştır. Bu bizim insanlarımıza sunacağımız en önemli şeydir. Bugünün önemi benim kişisel doğumumdan öte bir halkın yeniden doğuşudur. Sizlerin de böyle kavradığınızı biliyorum.

65 yaşıma girmekteyim. Ben üzerime düşeni yaptım. Eylem sırası halkımızın kendisindedir. Onlara olan büyük hürmetimi ve hizmetimi önemli ölçüde tamamladığımı düşünüyorum. Artık görev sizdedir. Sizlerin de bu görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum.

Onurluyum diyen herkese, zengin, fakir, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden sürece uymaya ve geliştirmeye çağırıyorum. Şunu herkes çok iyi bilmeli ki; Artık farklı bir yaşam gelişecektir.

Umuyorum ki bu süreç gelişirken bir damla bile kan akmasın. Kimse kimseyi incitmesin. Herkes aşkla bu sürece katılsın.

Bu süreci ağırlıklı ortaya çıkaracak olan halkımızdır, halklardır. Kadınlarında gerçek yaşama geçişi bu günle doğrudan bağlantılıdır. Kadınlara özgür bir yaşamı yaratmak için uğraştım, uğraşıyorum. Kadınlar özgür yaşam imkanlarını ortaya çıkarmak ve geliştirmek konusunda sonsuz bir güce sahiptir. Ben çok iyiyim. Son nefesime kadar da iyi olacağım. Bu temelde bir kez daha herkesi barışa olan güvenimle selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2013, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140