banner279

O köpek sağlığına kavuştu, kurtarıcısı sahiplendi

Van’da buz tutan gölden kurtarılarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi edilen yavru köpek, kurtarıcısı Polis Memuru Burak Ökten tarafından sahiplenildi.

O köpek sağlığına kavuştu, kurtarıcısı sahiplendi

Van-Özalp karayolu üzerinde bulunan Sıhke gölünde yiyecek ararken buzun kırılması sonucu kıyıdan yaklaşık olarak 150 metre ileride mahsur kalan ve Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliğinde görevli Burak Ökten tarafından kurtarılan yavru köpek, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Tedavileri tamamlanan ve sağlığına kavuşan yavru köpeği kurtarıcısı olan Polis Memuru Ökten rehabilitasyon merkezinde ziyaret ederek sahiplendi. Gerekli evrakları dolduran Polis Memuru Ökten bundan sonra köpekle birlikte yaşayacaklarını belirtti.

YAVRU KÖPEĞE "BUZ" ADINI VERDİ 
Köpeğin sağlığına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Polis Memuru Ökten, "Sudan çıktığında açıkçası çok ümidimiz yoktu. Çok baygın bir haldeydi. Hocalarımızın büyük özverisi ile hayata döndü. Olayı çok hatırlamak istemiyoruz ama köpeğin adını ‘Buz’ koyduk. Yakışacağını düşünüyorum. Tüm halkımız ve hayvan severler adına Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personeline ayrıca hocalarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Yapılan tedavilerin ardından yavru köpeğin kurtarıcısı Polis tarafından sahiplenmesinin kendilerini çok memnun ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Şah İsmail Bilge, "Bölgenin en büyük hayvan bakım rehabilitasyon merkezine sahibiz. Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı ve Koruma Şube Müdürlüğü ekipleri olarak köpeğin yeniden hayata döndürülmesi noktasında özverili bir çalışma gerçekleştirdik. Akşam saatlerinde çok şükür kalp atışlarını normale çevirdik. Polis memuru Burak Beye duyarlığından ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Olay gecesi bizi arayarak köpeği sahiplenmek istediğini söyledi. Biz de uygun gördüğümüz için sahiplendirmeyi yaptık" dedi. /

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140