banner279

Norduz'a şantiye

Gürpınar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi hizmetlerin kalitesini arttırmak, yaşanan sorunlara daha erken müdahale etmek ve kurum giderlerini azaltmak amacıyla Norduz'da kurmayı planladığı şantiyenin temelini törenle attı.

Norduz'a şantiye
 Gürpınar'ın uzak bölgelerinden olan Norduz mıntıkasına daha iyi hizmet götürebilmek, sorun ve sıkıntılara zamanında müdahale edebilmek ve kurum giderlerini azaltmak için şantiye kurma planı hayata geçirilerek kurulması düşünülen şantiyenin temeli atıldı. 

Temel atma törenine Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Zeki Yıldız, Yıldız Çetin, HDP Gürpınar İlçe Eş Başkanı Necati Tanış, Büyükşehir Belediyesi Gürpınar Şantiye Şefi Suphi Parlak, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yalım Eryiğit, DBP ve HDP yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve personel katıldı. Temel atma töreninde kısa bir konuşma yapan Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Zeki Yıldız, "Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bölgeye tek bir çivi bile çakılmamıştır. Bölge durmadan ihmal edildi, taki biçim zamanımıza kadar. Biz de hizmetin daha kalitelisini sunmak, bölgede yaşanan sorunlara zamanında müdahale edebilmek ve giderlerimizi azaltmak için bu şantiyeyi Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa kurduk. Özellikle kar yağışlarında araçlarımız merkezden buraya saatler sonra ulaşabiliyordu. Bu hem mağduriyete yol açıyor, hem de gider yükümüzü yükseltiyordu. Ancak bundan sonra böyle olmayacak" diyerek hizmeti halkın ayağına götürdüklerini söyledi. 
Yapılan açıklamalardan sonra kurban kesildi ve temel atıldı.

/Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2015, 00:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241