banner279

Nehir'in ismi Kırkgeçit'teki parka verilecek

Kaybolduktan sonra minik bedeni küçük evlerinin yanında bulunan küçük bir kanalette bulunan Küçük Nehir'in ismi parkta yaşatılacak.

Nehir'in ismi Kırkgeçit'teki parka verilecek
 Gürpınar Belediyesi, aldığı karar ile Kırkgeçit'te yapacağı parka Nehir adını vermeyi kararlaştırdı.
           Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye eş başkanları, ilçede bulunan kimi mahallelere park yapmayı hedeflediklerini, Kırkgeçit Mahallesine yapacakları parkı önceden kararlaştırdıklarını, Küçük Nehir'in cansın bedeninin bulunmasından sonra böylesi bir karar aldıklarını ifade ettiler. 

              29 Ekim'de kaybolduktan sonra tüm aramalara rağmen bulunamayan Nehir Aslan isimli kız çocuğunun cansız bedeni, köyde bulunan bir kadın tarafından bulunmuştu. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Aslan'ın küçük bedeni, evlerinin yakından geçen kanalette bulundu. 

              Olaya ilişkin soruşturma devam ederken, Gürpınar Belediyesi aldığı karar ile Kırkgeçit Mahallesi'nde yapacağı parka Nehir Aslan ismini vermeyi kararlaştırdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan belediye eş başkanları, mahalleye yönelik bir park çalışmalarının olduğunu, Nehir'in cansız bedeninin bulunmasından sonra o parka Nehir'in ismini vermeyi kararlaştırdıklarını kaydederek, "Nehir kızımızı daya oynamaya doyamadan maalesef çok üzücü bir şekilde yaşamını yitirdi. Onun bu şekilde yaşamını yitirmesi başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkeyi yasa boğdu. Biz de o mahallemizde yapacağımız parka Nehir kızımızın ismini vermeyi kararlaştırdık. Çünkü Nehir küçücük bir çocuktu ve oynamaya daha dolayamamıştı. Ardını vereceğimiz bu parkta ebediyete kadar çocuklarla birlikte olsun ve çocuklarla oynasın istedik. Biz eş başkanlar olarak buradan başta aile olmak üzere tüm Gürpınarlılara baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140