banner279

Mursi'den Ümmete mektup

Darbe ile el çektirilen meşru yönetimin lideri Mursi, tutsak olduğu hapishaneden özgürlük ve demokrasiden yana tavır alan Ümmete mektup yolladı.

Mursi'den Ümmete mektup


Ey gururlu, devrimci halk
Allah bizim mübarek devrimimizin -25 Ocak Devrimi- zorluklarla karşı karşıya gelmesini nasip etti fakat onu savunacak iyi adamlar yarattı... Mısır'ın onlarla bütün dünyaya karşı iftihar edeceği erkek ve kadın devrimciler...

Ey özgür devrimciler,
Beyaz, gerçekçi devriminizin yoluna dağların duruşuyla ve şimşeklerin azimiyle devam edin, devriminiz en kısa zamanda zaferine ulaşacaktır _Allah'tan beklediğim ve inandığım bu_ Halkın bilinçsizliğine yol açan darbe liderinin, oyunla iktidara gelmesiyle tüm dünyanın devrimin sessizliğini görmesinden sonra, arkanızda devrimin gerçek sesini duyurmanızı ve devrimci ortamları hazırlamanızı bekleyen büyük bir halk kitlesi var. Birleşin, ayrılmayın. Ayrılırsanız çabalarınız boşa gider ve başarısız olursunuz.

Allah şahittir ki yolsuzluğu bitirmek için elimden her türlü çabayı gösterdim. Belki bunu bir defa kanunla yapmaya çalıştıysam bile defalarca da devrimci uygulamalarla yapmaya çalıştım. Doğru yaptığım oldu, yanlış yaptığım oldu. Ancak kendi milletime ihanet etmedim, etmem de. Ömrümü, yaptıkları suçlara karşı durmakla geçirdim ve ömrümün geri kalanını da bunun için geçireceğim.

Ey devrimci Mısır'ın gençleri
Devriminizi tamamlamakla bütün dünyayı şaşırttınız. Ve siz bugün ve yarınsınız... halihazır ve geleceksiniz... Vatan demek siz demek... Devrim sizin iradenize bağlıdır, onu yükselteceğinize ve zafere ulaştıracağınıza inanıyorum.

Devrime, devrime! Sabıra, sabıra! Ey kahramanlar! Yemin ederim ki sizi çocuklarınıza, sabredip zafere ulaştığınızı ve fedakarlık yaparak devriminizi gerçekleştirdiğinizi anlatan nesiller olarak görüyorum.

Mısırlılar devrime devam ettikleri ve devrimin barışçıl yönüne bağlı kaldıkları için hiçbir özgür halk bu baskıcı, darbeci yönetimi tanımadı. Ve dünyadaki hiçbir özgür insan bunu tanımayacaktır çünkü o batıl temel üzerine kurulmuş bir rejimdir.

Son olarak, değerli halkıma diyorum ki gözünüz devriminizin ve onun yüksek hedeflerinin üstünde olsun. Devrimin derdini taşıyan, bayrağını yükselten, ilkelerine inanan ve onun hedeflerini gerçekleştirmek için bir araya gelenler olduğu sürece şehitlerin kanları yaralıların acıları, tutuklananların fedakarlıkları hiçbir zaman boşa gitmeyecek.

Yolun zor bir yol olduğunu biliyorum ama asil bir kökten geldiğinize, meselenizin doğru ve adil olduğuna, Allah'ın size vereceği zafere de inanıyorum. Allah sizi, vatanınıza ve milletinize bağışlasın.

Devrimciğe devam
Muhammed Mursi
Mısır Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

Çeviri: Merve Turp

Rnn

TİMETURK ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140