banner279

Muradiye’de su hatlarının üstüne ev yapılmış

Muradiye ilçesinde bazı mahallelerde su hatlarının geçtiği güzergâhların üzerine evlerin yapıldığı görülürken, onarım sırasında ciddi güçlüklerle karşılaştığı açıklandı. Şikâyetleri değerlendiren VASKİ Muradiye ekipleri, sorunlara çözüm buldu.

Muradiye’de su hatlarının üstüne ev yapılmış
 Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekipleri, ilçelerde sürdürdükleri çalışmalarda daha önce plansız ve rastgele yapılan bazı garip uygulamalarla karşılaşıyor.

     Muradiye ilçesinde VASKİ ekipleri su hatları onarımı sırasında ilginç bir detayla karşılaştı.

  Su borularının değişiminin yapılacağı Karahan mahallesine gelen ekip, yaptığı incelemede su hatlarının üzerine evlerin yapıldığını tespit etti. Bu hatların değişimi için çalışmaların yapıldığı duyuruldu. Daha önceki dönemden kalan bu sorunun giderilmesine yönelik çalışma yapan VASKİ ekipleri, arıza bildirimi sırasında değişim gereken hatları değiştirerek sorunu giderdiler.

   Sık sık arızaların oluşumundan şikayetçi olan mahalle halkı VASKİ ekiplerine başvurdu. Şikayetler üzerine harekete geçen ekip, hatların geçtiği güzergah üzerinde kapsamlı çalışma başlattı.

   Su hatlarını yenilemek için gelen ekip boruların evlerin altından geçtiğini  görünce şaşkınlık yaşadı. Ekipler söz konusu arıza yerinde ki hatları değiştirerek yeniledi.

      Ayrıca aynı durumdaki Yenişehir Mahallelerinde de evlerin altından geçen hatların bir kısmı değiştirilerek, yeni hat çekimi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280