banner279

Muradiye'de 'Doğudan Batıya Halk Oyunları Projesi'

Van’ın Muradiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve Van Valiliği koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ‘Doğudan Batıya Halk Oyunları Projesi’ kapsamında öğrenciler halk oyunu öğreniyor.

Muradiye'de 'Doğudan Batıya Halk Oyunları Projesi'
Van'ın Muradiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen ve Van Valiliği koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen 'Doğudan Batıya Halk Oyunları Projesi' kapsamında öğrenciler halk oyunu öğreniyor.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan 24 kişilik Van Yöresi Halk Oyunları Ekibi, proje kapsamında çalışmalarına başladı. Yıldızlar kategorisinde il ve bölge elemelerine hazırlanan öğrencilerin yetenekleri ziyaretçileri adeta büyüledi. Proje kapsamında 3 ayrı okulda 3 ayrı kategoride düzenlenen halk oyunları kursu, ülkenin üç ayrı kültürel mozaiğini ilçede sergileme fırsatı sunuyor. Proje kapsamında Ege, Rize ve Van yöresi halk oyunları eğitimi 93 öğrenciye verilmektedir. Van yöresi halk oyunları çalışmalarını yerinde izleyen Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili ve Birlik Müdürü Yavuz Solmaz, minik öğrencilerin sosyal etkinlik çalışmalarını büyük bir keyifle izlediğini söyledi. Öğrencilerin rahat çalışmaları için tüm kursiyerlere eşofman takımı ve spor ayakkabı hediye eden Solmaz, "Kıymetli öğrencilerimizin folklordaki bu başarısı bizi Mutlu etmiş. 2 ay gibi kısa bir sürede il elemelerine katılabilecek düzeye ulaşmaları bizi gururlandırmıştır. Bu özverili çalışmanın mimarı eğitmenimiz Muttalip Hoca başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi tebrik ederim. Öğrencilerimiz buradaki başarılı çalışmalarını inşallah derslerinde de göstererek taçlandıracaklardır. Hepsine başarılar dilerim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241