banner279

Münazaranın galibi Çelebibağ Gençlik Merkezi…

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Van Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen “Fikirler Konuşuyor” adlı münazara yarışmaları, Adalet mi Eşitliği Doğurur? Eşitlik mi Adaleti Doğurur? adlı final karşılaşması ile sona erdi.

Münazaranın galibi Çelebibağ Gençlik Merkezi…
Bir çay evinde iki grup gencin bir konuyu tartışırken "biz neden bunu daha sakin bir yerde yapmıyoruz." diyerek proje fikrinin oluştuğu "Münazara Yarışması" Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri Arasında yapılan final müsabakaları ile sona erdi.
Van Gençlik Merkezleri Arası Münazara Yarışması” büyük bir heyecana sahne olan final yarışması ile son buldu.
Van Gençlik Merkezi, Edremit Gençlik Merkezi, Süphan Gençlik Merkezi, Yukarı Toki Gençlik Merkezi, Gürpınar Gençlik Merkezi, Çaldıran Gençlik Merkezi, Gevaş Gençlik Merkezi ve Çelebibağ Gençlik Merkezlerinin katıldığı “Münazara Yarışması” gençlerin kendilerini ifade etme, farklı fikirlere saygı gösterme, bilgi-fikir merkezli eğlenme, araştırma, okuma kavramlarının gençler tarafından benimsenmesi, içselleştirilmesi hedef alınmıştır.
Bu hedef doğrultusunda yapılan “Münazara Yarışması” finali, Gevaş Gençlik Merkezi ile Çelebibağ Gençlik Merkezi arasında gerçekleşti.  Çelebibağ Gençlik Merkezinin birinci olduğu finalde Eşitlik mi Adaleti Doğurur? Adalet mi Eşitliği Doğurur? konusu tartışıldı.
Van Gençlik Merkezleri arasında düzenlenen “Fikirler Konuşuyor Münazara Yarışması” sonunda ikinci olan Gevaş Gençlik Merkezi’ne ödülünü Gençlik Merkezleri Şube Müdürü Metin Yıldız birinci olan Çelebibağ Gençlik Merkezi’ne ise ödülünü Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç tarafından verildi.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140