banner279

Muhtarlardan Vali Karaloğlu’na Teşekkür Ziyareti

Van Valiliği tarafında 24-27 Mart tarihleri arasında organize edilen Çanakkale gezisine katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Van Merkez Köy ve İlçeleri Muhtarlar Derneği üyeleri adına İbrahim Köseoğlu, ve beraberindeki heyet, kendilerine verdikleri destekten dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkür ettiler.

Muhtarlardan Vali Karaloğlu’na Teşekkür Ziyareti
Ülkemizin her köşesinin ayrı bir hikâye ile dolu olduğunu, buraların gezmenin önemine değinen Vali Karaloğlu: “Bizler sadece işimiz olan yere gidiyoruz. Onun dışında ülkemizi gezmiyoruz. Nerde işimiz var? İstanbul’da. Oraya gidiyoruz da gezmek için Urfa’ya gitmiyoruz, balıklı gölü gezmiyoruz. Mardin’e gidip gezmiyoruz.  Başka ülkeden insanlar kaç bin kilometre uzaktan gelip Van’ı, Mardin’i görmeye geliyor, biz kendi ülkemizi gezmiyoruz. Sadece ülkemizi değil, birçoğumuz yaşadığımız şehri bile tanımıyoruz.  Van’a İlk geldiğimde İnköy’e gittim. Benimle birlikte gelenlere daha önce buraya geleniniz oldu mu diye sordum. Daha önce kimsenin gelmediğini öğrendim. O zamanki Turizm Müdürümüz bile İnköy’deki güzelliği bilmiyordu. Yine Vanlıların birçoğu Erçek gölünde 8 binden fazla flamingo, 20 binden fazla angut kuşunun olduğunu ve aslında buranın bir cennet misali olduğunu bilmiyordu.  Gezmek, illa başka şehre gitmek değildir.  İlimizdeki vatandaşları Agammezrasına götürüp orda piknik yaptırmak lazım. Oraları, Van’da yaşayanlara gezdirmek lazım. Keşiş Gölü, dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Buraları ilimizde yaşayan vatandaşlara da tanıtmak lazım.” dedi.
Çanakkale’de yaşadıkları duyguları anlatan muhtarlar: “Oraya gittiğimizde Vanlıların mezarını aramadık.   Çünkü orda yatanların hepsi bizim kardeşlerimizdir. Ne kadar çok ortak yönümüzün olduğunu sayenizde bu gezi vesilesiyle gördük. Bu nedenle desteklerinizden dolayı size ne kadar teşekkür etsek azdır.” dediler.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2013, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140