banner315

Muhtarlar çatışmalı sürecin bitmesini istiyor

BİLİR: "CEREYAN EDEN OLAYLARIN BİTMESİNİ BEKLİYORUZ"

Muhtarlar çatışmalı sürecin bitmesini istiyor
 Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Çetin Bilir, son zamanlarda yaşanan çatışmaların bir an önce son bulması gerektiğini vurgulayarak, kardeşin kardeşi vurduğunu belirtti. Bilir, "Biz Edremit ilçe muhtarları olarak, akan kardeş kanının durması için silahların bir an önce susmasını istiyoruz" dedi.
Bölge: Burhan Ergin
Edremit Muhtarlar Derneği Başkanı Çetin Bilir, beraberindeki muhtarlarla birlikte ildeki gazetecilere gelinen son süreçle ilgili açıklama yaptı. Bilir, ülkedeki huzur ortamının bozulduğunu belirterek, "Ülkemizdeki huzur ortamının bozulması ve kardeşlik kavramının kaybolması, hiç kimsenin ve hiçbir topluma fayda sağlamayacaktır. Gözyaşı renginin olmadığı bir dünyada anaların yanan ciğeri ve akan gözyaşlarını durduramayacaktır. Her gün kanayan yaralara yenileri eklenirken anne ve babaların gözünden sakındıkları evlatlarının bir kör kurşuna kurban gitmesine gönlümüz asla razı olmayacaktır" ifadelerini kullandı.
BİLİR: "CEREYAN EDEN OLAYLARIN BİTMESİNİ BEKLİYORUZ"
Son zamanlardaki olayların bitmesini arzuladıklarını söyleyen Bilir, "Hiçbir ülke vatandaşımızın, etnik kökeni ne olursa olsun kılına zarar gelmesine gönlümüz asla razı olmayacaktır. Bizler hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Bu geminin zarar görmesi hepimizin zarar görmesidir. Hiç şüphesiz hiç kimseye zarardan başka herhangi bir yararı olmayacaktır. Bundan dolayı ülkemizde ve ilimizde süre gelen kargaşanın bir an önce sükûnete ermesini canı gönülden talep ediyoruz" dedi.
Konuşmasında tutuklanan Edremit Belediyesi personelleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Çetin Bilir, "Bu doğrultuda ilimizde cereyan eden olaylarında bir ana önce dindirilmesini istiyor ve bu olaylara müteakiben Edremit muhtarları olarak 7-24 saat halkın hizmetinde olduğu gibi, bu hizmetlerin mesai saatleri ve zaman menfuru gözetmeksizin başvurduğumuz ve halka hizmet şiarı ile hareket eden, Edremit Belediyesi fen işleri müdürü ve yerel yönetimler yasasına göre de belediyemizce muhtarlar müdürü olarak da görev yapan Sayın Uğur Cihan ve Garaj Amirimiz Sayın İsmail Kötükoğlu'nun serbest bırakılmasını arz ve talep ediyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319