banner279

Muhtaç ve yaşlılar Büyükşehir'in koruması altında…

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti veriliyor.

 Sosyal belediyecilikte yaptığı çalışmalarla halkın büyük takdirini kazanan büyükşehir belediyesi, hizmetlerine aralıksız devam ediyor.

    Bu kapsamda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kentte yardıma muhtaç hasta ve yaşlılara ulaşmak için çalışma başlattı. Mahallelerde kapı kapı dolaşan ekipler, 570 yardıma muhtaç insana ulaştı. Ulaşılan yardıma muhtaç yaşlı ve hastalara haftanın belirli günleri evlerine gidilerek tedavileri doktor ve hemşireler tarafından evde bakım hizmeti veriliyor.
   

   Hasta ve yaşlılar durumdan memnun…
    Büyükşehir belediyesine ait sağlık merkezinden çakan ekipler, İpekyolu İlçesi Şabaniye Mahallesi'nde yaşayan 80 yaşındaki 13 çocuk babası Yusuf Erdoğan'ın evine gitti. Evde pansumanları yapılıp sondası değiştirilen Erdoğan'ın ilaçları verilip tansiyonu ölçüldü.
Yapılan uygulamadan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Erdoğan "Hastaneye gidecek gücüm yok artık. Ama yaptığımız müracaatın ardından hastane ayağımıza geldi. Allah devletimizden milletimizden razı olsun" dedi.
    Yine ekipler Tuşba İlçesi Akköprü Mahallesinde ailesiyle yaşayan 8 çocuk babası felçli Mehmet Yıldız'ın da evine gitti. Evinde yapılan küçük bir tedavinin ardından Yıldız ambulansa bindirilerek Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Hastanede yapılan işlemlerin ardından ekipler, Yıldız'ı hastaneden alarak tekrar evine bıraktı.
   1 doktor, 6 Acil Tıp Teknisyeni, 2 hemşireyle 7 gün 24 saat vatandaşa hizmet verdiklerini söyleyen Sağlık İşleri Daire Başkanı Veysel Can "Şu an itibariyle bize kayıtlı 570 hastamız var. 144 hasta ile de haftanın 4 günü yüz yüze görüşüyoruz. Bu hastaların tüm ihtiyaçlarını evlerinde sağlıyoruz. Yine mahallerde kadınlara yönelik meme ve rahim kanseri hakkında bilgilendirmeler yapıyoruz" dedi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140