banner259

Müdür Tevke, yapımı süren okul inşaatlarını denetledi

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, hafta sonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir ile birlikte, Özalp, Muradiye, Çaldıran, Edremit ve Gevaş ilçelerinde yapımı devam eden okul inşaatlarını gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Müdür Tevke, yapımı süren okul inşaatlarını denetledi
  Hafta sonu mesaisini ilçelerde geçiren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, sınır ilçelerini dolaşarak yapılan çalışmaları yerinde gördü, incelemelerde bulundu.

 

     Cumartesi günü Özalp, Muradiye, Çaldıran ilçelerinde yapımı devam eden okul inşaatlarını gezen Tevke, Pazar günü ise Edremit ve Gevaş ilçelerinde devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

 

     İnşaatları devam eden okulları dolaşan Tevke, Van’da tekli eğitime geçiş süreciyle ilgili çalışmaların yoğun bir mesaiyle devam ettiğini belirterek, "Birçok okulumuzun inşaatı devam ediyor. Yine birçok okulumuz ise ihale ve proje aşamasında. Van olarak 2019 yılında tekli eğitime geçmek üzere gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete açılacak yeni okullarla öğrencilerimiz daha modern ortamlarda kaliteli eğitim görecek´ dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner140

banner141