banner279

MEB açıkladı: Yarıyıl tatili ne zaman?

Öğrenciler, Kasım ayının sonuna doğru yaklaştığımız günlerde okulların kapanıp yarıyıl tatiline gireceği günü araştırmaya başladı. Peki yarıyıl tatili ne zaman? İşte MEB çalışma takviminde yer alan detaylar.

MEB açıkladı: Yarıyıl tatili ne zaman?
 Okulların açılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci, birinci kanaat dönemine başlamış ve okullarında yerini almıştı. Kasım ayının sonlarına doğru yaklaşmamızla birlikte öğrenciler merakla 15 tatil tarihini araştırmaya başladı. İnternet üzerinde de "yarıyıl tatili ne zaman?" ve "okullar ne zaman kapanacak?" aramalarını yapan öğrenciler, tatili iple çekmeye başladı. Peki 15 tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? İşte detaylar...

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

18 Eylül 2017 Pazartesi günü milyonlarca öğrenci, 3 aylık yaz tatilinin ardından okullarına geri dönmüş ve eğitimlerine başlamışlardı. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin başlamasının üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Öğrenciler ise Kasım ayının sonlarına yaklaşmamızla birlikte, merakla yarıyıl tatilinin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı.
 
Okulların 15 günlük yarıyıl tatiline gireceği tarih ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın dönem öncesinde yayınladığı çalışma takviminde yer alıyor. MEB tarafından yayınlanan çalışma takvimine göre, yarıyıl tatili (15 tatil), 19 Ocak 2018 Cuma günü karnelerin alınmasıyla birlikte başlayacak. Öğrenciler, 15 günlük tatile resmi olarak 22 Ocak 2018 tarihinde başlayacak.
 
15 günlük yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler 5 Şubat 2018 Pazartesi günü okullarına geri dönecek ve böylece ikinci kanaat dönemi başlamış olacak. Yaklaşık 4 ay sürecek olan ikinci kanaat dönemi boyunca öğrenciler tıpkı ilk dönemde olduğu gibi derslerine katılacak ve sınavlarını olacak.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241