banner279

Maya Kadın Yaşam Merkezi'nin çalışmaları sürüyor

2008 yılında İsviçre Basel Dayanışma Derneğinin katkılarıyla Rojava mahallesinde kurulan ve daha sonra Van'ın büyükşehir olmasıyla İpekyolu Belediyesi bünyesine alınan Maya Kadın Yaşam Merkezi, fiziksel koşullarının tamamen değiştirilmesiyle yeniden çalışmalarına başladı.

Maya Kadın Yaşam Merkezi'nin çalışmaları sürüyor
İpekyolu Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından fiziksel koşullarının yeniden şekillendirilen Maya Kadın Yaşam merkezi, koruyucu sağlık hizmetleri vermek amaçlı sağlık evi, çocuk eğitim odası, çocukların oyun oynaması için oyun alanı, Kadınların ekonomi özgürlüğünün kazanmasını sağlamak amacıyla El sanat atölyesini bünyesinde bulundururken, aile içi şiddetle mücadele konusunda da aktif rol alacak. Açılan mesleki kurslar ile kadınlar,el sanatlarında üretecekleri ürünleri,yine İpekyolu Belediyesi tarafından yapımına devam edilen kadın emeği pazarında satışa sunarak  ekonomilerine katkı sağlayacaklar. Kursiyer kadınlar çalışırken 3 ile 6 yaş arası çocukları içinde kadın yaşam merkezinde, çocuk eğitim odası ve oyun grubu bulunuyor.
İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Aygül Bidav Veysel Keser, Belediye Meclis üyeleri ve  Eşbaşkan yardımcıları, İpekyolu Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü tarafından çalışmalarına başlayan Maya Kadın Yaşam Merkezini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241