banner279

Lokanta yangında kül oldu

Van'da bir lokanta, elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

Lokanta yangında kül oldu
Merkez İpekyolu caddesi kedi kavşağında bulunan bir lokantada sabah saat 8.00 sıralarında elektrik kontağınından kaynaklandığı tahmin edilen bir sebeple yangın çıktı. Çıkan yangında ölen veya yaralanan olmazken lokantada maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre,  İpekyolu üzerinde bulunan lokantanın arka kısmında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın nedeni ile yoğun dumanlar yükselmeye başladı. Arka kısmının bir bölümü ahşap olan restoranda çıkan yangına ilk müdahaleyi yapan işyeri çalışanları yoğun gayretlerine rağmen yangını kontrol altına alamadı.

Bölgeye sevk edilen 3 itfaiye aracı yoğun dumanların yükseldiği restoranın arka kısmında bulunan camları kırarak yangına tazyikli su ile müdahale etti. Bu sırada itfaiye araçları yangın mahaline gelene kadar geçen sürede ise yangın büyüdü. Alevler göğe yükselirken yangının çıktığı alan güvenlik şeridi ile kapatıldı. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Büyük maddi hasarın meydana geldiği işyerinın arka kısmı kullanılamaz hale geldi.

Sabah saat 8.00 sıralarında lokantanın kapısını açmasıyla meydana gelen hava basıncının yangının büyümesine neden olduğu söyleyen Halil Öztunç, çıkan yangının elektrik kontağındaki bir arızadan meydana gelmiş olabilebileceğini belirtti.

“Tek tesellimiz herhangi bir yaralanma veya can kaybının yaşanmaması”
Maddi hasarlarının yüksek olduğunu ancak herhangi bir can kaybının yaşanmamasının kendileri için teselli olduğunu söyleyen Öztunç, yangının üst katlara ulaşmadığını ve büyük bir facianın son anda önüne geçildiğini belirtti

 


 
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241