banner279

Leyla Aksoy: 30 Martta 100 Yıllık Sistemin Zincirlerini Kıracağız

BDP Bahçesaray Eş Başkan adayları Galip Aykut ve Leyla Aksoy, seçim çalışmalarını yürütmek amacıyla gittikleri köylerde yoğun ilgi ile karşılandı.

Leyla Aksoy: 30 Martta 100 Yıllık Sistemin Zincirlerini Kıracağız

Eş Başkanları Bahçesaray’ın kendine özgü misafirperverliği ve sıcaklığıyla karşılayan köylülere hitaben konuşan Eş Başkan adayı Leyla Aksoy, seçim çalışmaları neticesinde halkın kendilerine gösterdiği yoğun ilginin 30 Mart Bahçesaray devriminin habercisi olduğunu kaydetti.


Bahçesaray halkının 30 Martta 100 yıllık sistemin zincirlerini kıracağını ve kendi kentini yaratacağını kaydeden Aksoy, “ Yüz yıllardır bizi ezdiler, sömürdüler. Şimdi buna dur demek için elimize büyük bir fırsat geçti. Hep birlikte bu fırsatı değerlendirelim ve Kürt halkını sömürenlere katledenlere cevabımızı verelim. Bahçesaray’ın acı dolu tarihi ve hikayesi 30 Martta son bulsun. Özgür yarınları birlikte inşa edelim.

Özgürce yaşamak bizim hakkımız. Bahçesaray özgürlük mücadelesine asla uzak olmadı, Bahçesaray özgürlük için ağır bedeller ödemiş, büyük acılar çekmiş bir ilçe. Ancak tüm bunlara rağmen Bahçesaray’ın isminin hala egemen feodallerle anılması hepimiz için çok üzücüdür. Biz bir halkız ve dolayısıyla haklarımız var. Bu haklarımızı almaya devam edeceğiz. AKP’liler seçim çalışmalarında halkımızın direne direne elde ettiği kazanımları kendilerinin bir lütfüymüş gibi anlatıyor. Sakın bunlara itibar etmeyin. Kazanımlar Kürt halkının bedeller ödeyerek elde ettiği kazanımlardır .” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241