banner279

Latif Erdoğan:‘Gülen İle Yeminleşelim’

Bir dönem cemaatin en etkin isimlerinden olan yazarımız Latif Erdoğan, “Eğer söylediklerimde bir kelimenin yalan olduğunu, iddia cesareti varsa, istediği televizyonda Fetullah Gülen ile canlı yayında yeminleşmeye hazırım” dedi

Latif Erdoğan:‘Gülen İle Yeminleşelim’

Fetullah Gülen hakkında bütün gerçekleri ilk defa Akit gazetesine verdiği röportajla deşifre eden Latif Erdoğan, gazetemizde dün yayınlanan köşe yazısında “Ben sözü arkadan dolanıp söylemiyorum, doğrudan ifade ile diyorum ki, eğer söylediklerimde bir kelimenin yalan olduğunu iddia cesareti varsa, istediği televizyonda, Fethullah Gülen’le canlı yayında yeminleşmeye hazırım. Bu arada, üzerine hiç vazife olmadığı halde çemkiren fırsat kollayıcılarına ise; ahmağa en güzel cevap sükuttur kaidesince davranıyor, sükut ediyorum” dedi.

“KARAKTERİNİ, ŞAHSIMA YAPTIĞI SİNSİ KALLEŞLİKLERİNİ BİLDİĞİM İÇİNDİR Kİ…”

“Onun, oltasında solucan kullanması yeni bir olay değildir. Bu sebeple artık seyredilmeyen ekranlarında bulabildikleri birkaç kişiyi konuşturup hakkımda tezviratta bulunmalarını ciddiye alacak değilim” diyen Latif Erdoğan kardeşi üzerinden kendisinin yalanlanmaya çalışılmasını da eleştirdi. Kardeşi üzerinden kendisinin karalanmaya çalışılmasına da değinen Erdoğan, “Onlardan birisi de; kan bağım olsa da zihni, fikri hiçbir bağım kalmamış olan her şeyin ikinci elden kopyası Mehmet Erdoğan’dır. Karakterini, şahsıma yaptığı sinsi kalleşliklerini bildiğim içindir ki, aynı beldede yaşamamıza rağmen tam on dokuz sene kapısını çalıp evine gitmedim. Eşi vefat edince yüreğim acıdı evine gidip taziyede bulundum. Annemin ısrarıyla iki üç defa bu münasebetle evine gidip geldim. Şimdi bu fırsat bezirganı, her zaman yaptığını yeniden tedavüle koymuş. Benim sırtımdan bir yerlere gelmek hırsı, zaten kıt olan aklını tamamen elinden almış ki, hakkımda şeytanları dahi utandıracak yalan ve iftiralarla, duygu sömürüsüne başlamış. Böylesi ezik, sefil, böylesi ikiyüzlü birisiyle beni uğraştırıp, gizli emelleri uyarınca beni içten vurmak peşinde olanlar yanlış taktik peşindeler” dedi.

“ELHAMDÜLİLLAH, RUH SAĞLIĞIM DA, BEDEN SAĞLIM DA YERİNDE”

Fetullah Gülen’in tetikçileri tarafından iftiralara uğrayan Latif Erdoğan, “Elhamdülillah, ruh sağlığım da, beden sağlığım da yerinde. Ne söylediğimi, niçin söylediğimi çok iyi biliyorum ve bütün bunlarda da Rabbimin rızasından, ülkemin menfaatinden başka zerrece beklentim yok ve olmadı. Kitap ve sünnete ve onların ebedi düsturlarına sımsıkı bağlıyım. İnandığı hak davaya ölümüne bağlı sadık bir dava adamıyım. Soyut iftiralarla, bütün hayatımda şiar edindiğim dürüstlük ve ciddiyetimi yıpratma gayretinde olanlar, şimdiden bilsinler ki, şahsımda denedikleri bütün şenaat oyunlarında haybet ve hüsrana uğrayacaklar; inşallah beni vicdanıma karşı utandıracak hiçbir suçla itham edemeyeceklerdir. İftiraya gelince, böylesi bir zaaf çamurunun üzerine sıçramasından korunabilmiş kaç masum gösterilebilir ki? Böyle masumlardan biri olursam, buna üzülmem, aksine iftihar ederim. Çünkü bu yol, nebilerin, sıddıkların, salih kulların yoludur; ben de bunu böyle bilmekte, böyle ikrar etmekteyim” ifadesinde bulundu.

Yeni Akit

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241