banner279

“Kutlu yürüyüşü birlikte yapacağız”

Ak Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, il binası önünde vatandaşlara seslendi. Türkmenoğlu, “Allah nasip ederse bundan sonra bu kutlu yürüyüşü beraber yapacağız. Bütün teşkilatlarımız ile beraber sizlerle 2019 seçimlerine hızlı bir şekilde adapte olup, hazırlık çalışmalarına başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Kutlu yürüyüşü birlikte yapacağız”

   Ferit Melen Havalimanı’nda coşkulu şekilde karşılanan Türkmenoğlu, Beşyol civarındaki Ak Parti İl Başkanlığı önündeki vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun konvoydan dolayı, Türkmenoğlu yaklaşık iki saat gecikmeli platforma çıktı.

    KALABALIK ARAÇ KONVOYU
    Ak Parti İl Başkanlığı görevine seçilen Kayhan Türkmenoğlu kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde Van’da coşkulu şekilde karşılandı ve Ak Parti İl Başkanlığı önünde toplanan binlerce vatandaşa seslendi.
Ak Parti Genel Merkezi tarafından Van İl Başkanı olarak görevlendirilen Kayhan Türkmenoğlu, Van’a gelişi esnasında coşkulu kalabalık tarafından karşılandı.
   Bir otobüste beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci ve bazı isimlerle birlikte halkı selamlayarak İl Başkanlığı önündeki platforma geçen Türkmenoğlu, toplanan kalabalığa hitap etti.
    2001 yılında Türkiye’nin sıkıntılı süreçten geçtiğini ve adeta uçurumun kıyısında olduğunu anlatan Kayhan Türkmenoğlu, “2001’de bu ülke uçurumun kenarındaydı. O gün bu ülkenin güzel insanları hep dua ederdi. 2001 yılında kurulan bu kutlu hareket, 2002 yılında girdiği ilk seçimde büyük bir başarıyla bu ülkeye hizmet adına adım attı. 2002-2007 yılları arasında çok büyük hizmetler yapıldı. Türkiye’de yeni bir devrim yaşandı. Ekonomik darboğazdan bizi zirveye taşıdılar. 2007-2011 yılları arasında dava arkadaşlarımızı hatırlarsınız. Gelin bir kez daha onlara buradan teşekkür edelim. 2023 hedeflerinin ardından 2071 hedefine doğru birlik ve beraberlik içinde yürüyeceklerini söyleyen Türkmenoğlu, şu an siyaseten Van’ın en güçlü dönemini yaşadıklarını belirtti.

    “2019 İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLAYACAĞIZ”
    2019 seçimi hazırlıklarına şimdiden başlayacaklarını ifade eden Türkmenoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Allah nasip ederse bundan sonra bu kutlu yürüyüşü beraber yapacağız. Bütün teşkilatlarımız ile beraber sizlerle 2019 seçimlerine hızlı bir şekilde adapte olup, hazırlık çalışmalarına başlayacağız. Bunun için bizim en önemli silahımız birlik ve beraberliğimizdir. Bu birlik ve beraberliğimizi tesis edeceğiz. Aramıza fitne, fesat sokanları elimizin tersiyle iteceğiz. Davamız hizmet davasıdır.”
Türkmenoğlu, “Bu kutlu yürüyüş davasının kısa süresi yok. 2023, ardından 2071 hedefimiz var. Bu hedefte bütün kılcal damarlarımızla beraber bu hizmete gönülden bağlı olarak hep birlikte çalışacağız. Bizim üst çatımız Van. Van varsa biz varız, Van yoksa biz hiçiz. Van ili bizim için çok önemlidir. Biz Van’a sahip çıkacağız. Hep konuştuğumuz bir şey var. Van’ın en güçlü olduğu dönemdir. Siyaseten Van’ın en güçlü dönemini yaşıyoruz” diye konuştu.
    Önceki Başkan Av. Zahir Soğanda ve Başkan Vekili Adnan Yörük’ün çiçek takdim ettiği ve görevi devrettiği Kayhan Türkmenoğlu, 23. Dönem Milletvekilliği’nden sonra kentte ikamesini sürdüren ender milletvekillerinden biri olarak biliniyor.
    Van’da uzun süre herkes tarafından iş adamı kimliğiyle bilinen, 2004-2009 yılları arasında Van Büyükşehir Belediyesi’nde meclis üyeliği yapan Türkmenoğlu, bir dönem Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.


  Bölge: Bişar Ulutaş

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241