banner279

Kullanılmış kıyafetler kumbara yöntemiyle toplanacak

İpekyolu Belediyesi, ilçede belirli noktalara yerleştirdiği kumbaralardan topladığı kıyafetleri kullanılabilir hale getirerek ihtiyacı olanlara dağıtacak.

Kullanılmış kıyafetler kumbara yöntemiyle toplanacak

Atık tekstil kumbaraları ile tüm giysi, şapka, kazak, t-shirt, iç çamaşırı, çorap, elbise, pantolon, ayakkabı, terlik, bot, battaniye, örtü, eşarp, perde, çanta, havlu gibi kullanılmış ve deforme olmuş ürünler geri dönüşüme kazandırılacak.

“GİYSİ KUMBARASI İLE EKONOMİYE KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedefini sürdüren belediyemiz, projenin hayata geçmesiyle gardıropların bir köşesinde kalmış kullanılmayan giysi ve tekstil ürünlerini giysi kumbaraları aracılığıyla geri dönüşüm merkezine taşıyacak. Bu merkezlerdeki ürünler yenilenerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hemşehrilerimizin bu kumbaralara bırakacakları mont, kazak, pantolon, ayakkabı gibi eşyalar ayrıştırılarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Her projemize destek veren değerli İpekyolu halkımızın Giysi Kumbarası Projesi’ne de destek olacağını düşünüyorum. Hemşehrilerimizden ricamız giysi kumbaralarının içerisine elektronik eşya, ıslak giysi, kitap, yanıcı madde ve evsel atık atmamalarıdır” diye konuştu.

İpekyolu Belediyesi başlangıçta Bostaniçi TOKİ Mahallesi’nin belli noktalarına konumlandırdığı Giysi Kumbaralarını proje kapsamında merkez mahallelere de taşımayı planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140