banner315

Küçük Sanayi Sitesi'ne ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Van Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimi ve esnafı ile bir araya gelerek görüş, talep ve önerileri dinledi.

Küçük Sanayi Sitesi'ne ziyaret

MİLLETVEKİLİ ARVAS: 'SANAYİ GELİŞMEZSE ŞEHRİN KALKINMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR'

Milletvekili Arvas ve Belediye Başkanı Akman, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanlığını ziyaret etti. Kooperatifin yönetim binasında gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Yıldızbaş, yönetimi ve sanayi esnafı ile birlikte konuklarını ağırladı. Burada bir konuşma yapan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, sadece seçim zamanı değil, her zaman halkın içinde olduklarını söyledi. Üreten ekonomiye katma değer sağlayan sanayi esnafının görüş, talep ve önerilerini dinlemek için ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Arvas, Ankara’da gerçekleştirilen meclis çalışmalarının dışında zamanının büyük bir bölümünü Van’da geçirdiğini söyledi. Arvas, “Bir şehrin sanayisi gelişmezse, özel teşebbüsü gelişmezse o şehrin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi mümkün değildir. Siz sanayi esnafımızı önemsiyoruz. Çünkü genç nüfusunun yüksek olduğu Van'da istihdama sağladığınız katkı küçümsenmeyecek kadar değerlidir. Burada binlerce insan çalışarak evine ekmek götürüyor. İşte siz sanayicimiz gelişmezseniz bu ilin büyümesi ve kalkınması da imkansız olur” dedi.

BAŞKAN AKMAN: ‘SANAYİCİ, ÜLKENİN CAN DAMARIDIR’

Sanayi esnafı ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Tuşba Belediye Başkanı Salih  Akman ise sanayicinin, üretim ve kalkınmada ülkenin lokomotifi olduğunu kaydetti. Başkan Akman, “Sanayicimiz, ülkemizin can damarıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın her aşamasını tehdit eden yeni tip koronavirüs salgını maalesef ekonomi başta olmak üzere sanayi ve üretimimizi de olumsuz etkiliyor. Bunun olumsuz sonuçlarından en az etkilenmek için tedbirlere sımsıkı sarılmalı ve virüse karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Biz imkanlarımız ölçüsünde her zaman sanayi esnafımızın yanındayız” diye kaydetti.

‘HİZMET VE YATIRIMLARDA İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ’

Yapılan hizmet ve yatırımlarda istişareye büyük önem verdiklerini de belirten Başkan Akman, bir iş yaparken muhataplarının memnuniyetini önemsediklerini kaydetti. Başkan Akman, “Yapmış olduğumuz hizmetlerin vatandaşlarımız tarafından beğenilmesi, takdir edilmesi bizler için çok önemlidir. Bizlere, bazı sanayi esnafımızın yaptıkları ve sundurma diye tabir edilen, gelişi güzel çıkıntı ve yan ilavelerin usulüne uygun olmadığı, sitesinin siluetini bozduğu ve bazı esnafımızın iş yerlerinin önünün kapandığı gerekçesiyle şikayetler geliyor. Biz de bu konuda sanayi esnafının görüş, öneri ve destekleri ile bazı düzenlemeler yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Muhittin Yıldızbaş da, esnafın bir kısmının rahatsız olduğu sundurma konusunu önümüzdeki aylarda yapılacak olan sanayi sitesinin genel kurul toplantısında sanayi esnafının görüşlerine sunacaklarını ve burada alınacak kararı belediyeye sunacaklarını söyledi. Düzenlemeyi sanayi esnafının görüşü doğrultusunda belediye ile ortaklaşa yapacaklarını ifade eden Yıldızbaş, kendilerini ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dileyen Milletvekili Arvas ile Belediye Başkanı Akman’a teşekkür etti.
Sıcak bir ortamda geçen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıda AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ile Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, sanayi sitesi esnafının görüş, talep ve önerilerini tek tek not aldı. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 15:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin aysan
Çetin aysan - 5 ay Önce

Birde yollarını yapsanız ara sokaklar köstebek çukuruna dönmüş

SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner317

banner319