banner279

Kitap Dağıtımında İzdiham

Van'da, Veren El Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ücretsiz dağıtılan kitaplar izdihama neden oldu.Hz.

Kitap Dağıtımında İzdiham

Van'da, Veren El Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ücretsiz dağıtılan kitaplar izdihama neden oldu.

Hz. Ömer Camisi önünde, Cuma Namazı sonrasında Veren El Derneği tarafından ücretsiz dağıtılan 'Peygamberimizin Hayatı' ile 'Güzel Dinimi Öğreniyorum' kitaplarını almak için vatandaşlar adeta birbirlerini ezdiler. İlk önce kitap almak için sıraya giren vatandaşların, daha sonra sırayı bozup ön safhaya gelmek istemesi izdihama neden oldu. Kitap dağıtımı sonrasında bir konuşma yapan Veren El Derneği Sosyal Yardımlaşma Sorumlusu Lokman Özalp, vatandaşların Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitaplara olan duyarlılığının mutluluk verici olduğunu söyledi. Hz. Peygamberin bütün hayatını, davranışlını ve güzel ahlakını alabilmek için Van genelinde 2 bin adet kitabın dağıtıldığını belirten Özalp, "Bu etkinlikler kapsamında cuma günü olması hesabıyla 500 adet Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitap dağıtımında izdiham yaşandı. Tüm Van halkının Peygamber Efendimizi anlatan kitaplara gösterdiği bu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Veren El Derneği İl Temsilcisi Fazıl Tamer ise, ülke genelinde 47 il ile birçok ilçede faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, vatandaşlara maddi ve manevi hizmet sunduklarını söyledi. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle böyle bir programın düzenlendiğini ifade eden Tamer, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı kutladığını sözlerine ekledi.

Kitap dağıtımı, dernek üyeleri tarafından salavat getirilmesiyle son buldu. - Van

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140