banner279

Kısıtlamada da yıkım çalışmaları sürüyor

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Perşembe akşamı başlayan ve 17 gün boyunca devam edecek olan kısıtlamada Van'daki yıkım çalışmaları sürüyor. Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde bulunan kültür merkezi yapılarının yıkım çalışmalarında sona gelindi.

Kısıtlamada da yıkım çalışmaları sürüyor

Van'da 2011 yılı Ekim-Kasım aylarında meydana gelen iki büyük depremin ardından kullanılmayan ve yaklaşık 10 yıldır yıkılması beklenen kültür merkezinin yıkım çalışmaları 17 günlük kısıtlamada da sürüyor. Çalışmalarda sona gelindiği görülürken, yıkımın ardından söz konusu alanda dev hafriyatlar birikti. Van Devlet Tiyatrosu'nun da bulunduğu arsada yer alan, uzun süredir kullanılmayan kültür merkezinin yıkım ihalesi geçtiğimiz ay yapılmış, yıkım çalışmalarına da 10 Nisan Cumartesi günü başlanmıştı.

Yıkım çalışmalarında sona gelindiği gözlenirken, yıkımın ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yeni hizmet binasının da söz konusu alana yapılacağı belirtiliyor. Yıkım çalışmalarında çevredeki ağaçların zarar görmemesi için hassasiyet gösterildiği görülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140