banner279

Kırılan sinyalizasyon direkleri onarım bekliyor

Van'da geçtiğimiz hafta meydana gelen olaylarda göstericiler tarafından kırılan İpekyolu Caddesi'ndeki sinyalizasyon ışıklarının yanmaması, kazalara davetiye çıkarıyor. Vatandaşlar söz konusu sorunun çözümünün kaza olma olasılığını azaltacağını belirtiyor.

Kırılan sinyalizasyon direkleri onarım bekliyor
             Geçtiğimiz hafta ülkenin belli şehirlerinde ve Van'da IŞİD protestoları ve ardından çıkan olaylar sonucu sinyalizasyon ışıkları da kırılmıştı. İpekyolu Caddesi Terzioğlu Kavşağı, İpekyolu Devlet Hastanesi karşısı, Süphan İlköğretim Okulu karşısı ve havaalanı kavşağı gibi önemli bölgelerdeki sinyalizasyon direkleri, göstericiler tarafından adeta parçalandı. Birçok sinyalizasyon sistemi ve tellerinin tahrip sonucu etrafa saçıldığı, güvenlik güçlerinin olaya erken müdahalesi sayesinde, söz konusu caddedeki bazı sinyalizasyon direklerinin tahrip edilemediği ifade edildi.

            Son günlerde sinyalizasyon ışıklarının yanmaması ve arızalı olmasından dolayı küçük çaplı kazaların yaşandığını anlatan vatandaşlar, "7-8 Ekim tarihlerinde Kobani'deki saldırıları protesto etme bahanesiyle ülkenin belli şehirlerinde ve ilimizde büyük olaylar meydana geldi. Çevre yakılıp yıkıldı. Kızılay araçları ateşe verildi. Şehirdeki mobese direkleri bir bir kırıldı. Yine kentin en önemli caddesi olan İpekyolu Caddesi'nin belli noktalarında araç lastikleri yakılarak, sanki tüm şehir düşmüş algısı yaratılmaya çalışıldı. Bu olaylarda İkinisan Köprülü Kavşağı'nda bulunan ve trafiğin akışında büyük öneme sahip sinyalizasyon direkleri sopalarla kırıldı. Yine aynı caddelerdeki bazı sinyalizasyon direklerinin ışık bölümleri parçalandı. Şimdi şehir normale döndü ve bu sinyalizasyon direklerinin onarılmasını bekliyoruz" yorumlarını yaptı.         Bölge: Bişar Ulutaş
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241