banner259

Kırekin: Sorunu aşacağımıza inanıyorum

Van'da, Milli Eğitim Bakanlığı'nın pilot illerde başlattığı 'Kız Çocuklarının Okula Devam Oranının Artırılması Projesi (KEP-2)' eğitim seminerleri devam ediyor.

Kırekin: Sorunu aşacağımıza inanıyorum
 Seminerde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, çocukların okula devam etmemesinin birçok nedeni, etkeni olduğunu belirterek, alınacak eğitim ve yapılacak çalışmalar ile bu sorunu aşacaklarına inandıklarını ifade etti. 
Elite World Hotel'de başlayan ve 3 gün sürecek olan program kapsamında farklı branşlardan öğretmenlere eğitimler verilecek.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yol, KEP2 Van Bölge Koorditarörü Mehtap Tanrıverdi, İl Milli Eğitim AR-GE Birimi Proje Uzmanları Galip Kızılkaya, Hakan Durğun, Nurcan Alpaslan, Rıdvan Turunç, Nur Gedik ve öğretmenler katıldı. 
Kurum kapasite geliştirme eğitimleri kapsamında 13 ilçeden farklı branşlarda öğretmenlere mesleki rehberlik kariyer planlaması konularında eğitimlerin verileceği programın ilk günkü eğitimi yapıldı.
Programda yapılan çalışmanın önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, öğretmenlerin bu projenin en önemli ayağını oluşturduğuna değindi. 
Bu önemli çalışmaya öğretmenlerin rehberlik yapacağını anımsatan Kırekin, Van'ın bu projenin merkez illerinden birisi olduğunu, bu tür eğitimlerin sıklıkla yapılmasının projenin daha verimli olması açısından önemli olduğunu söyledi. 
Çocukların okula devam etmemesinin birçok nedeni, etkeni olduğunu belirten Kırekin, alınacak eğitim ve yapılacak çalışmalar ile bu sorunu aşacaklarına inandıklarını ifade etti. 
Elite World Hotel'de başlayan ve 3 gün sürecek olan programda ilk iki gün öğretmenlere, üçüncü gün ise veli ve öğrencilere yönelik eğitimler verilecek.
13 ilçeden 110 öğretmenin katıldığı eğitim programında Prof. Dr. Müge Kart, Doç. Dr. Metin Pişkin ve Uzman Başak Turan tarafından eğitimler verilecek.
/ Haber MerkeziKaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141