banner279

Kırekin: Başarı için planlı çalışma şart

Gevaş ilçesinde eğitim toplantısında konuşan Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, daha fazla başarı için planlı çalışmanın önemine değindi.

Kırekin: Başarı için planlı çalışma şart
 Gevaş’ta gerçekleşen toplantı öncesi konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, periyodik olarak bu tür toplantıları yaptıklarını belirterek, ilin eğitim durumu ve alınması gereken tedbirleri konuştuklarını söyledi.

 

   EĞİTİM SEVİYESİ VE DİĞER KONULAR MASAYA YATIRILDI

   Okulların fiziki durumu, ilçelerin eğitim seviyesi, başarı oranları, öğrencilerin durumu, dersliklerle ilgili konuları ilçe müdürleri ile birlikte değerlendirdiklerini kaydeden Kırekin, daha fazla başarı için planlı çalışmanın önemine değindi.

   Her ilçede düzenli olarak yapılan bu tür toplantıların verimli geçtiğini söyleyen Kırekin, Van’ın eğitim anlamında her geçen yıl ilerleme kaydettiğini belirtti.

   Toplantıda, temel eğitim konuları, öğrencilerin devam ve devamsızlık durumları, ilçelerin TEOG değerlendirmesi ve yeni sınava hazırlık, süt ve kuru üzüm dağıtımı, ortaöğretim kurumları ile ilgili değerlendirmeler, pansiyonların durumu, temizliği ve pansiyonlarda kalan öğrencilere yönelik etkinlikler, ortaöğretim kurumlarının başarı oranları, Van ve Türkiye ortalaması, oran karşılaştırmaları, taşımalı eğitim sistemi ve 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde yapılacak planlama gibi konularda İl Milli Eğitim Şube Müdürleri bilgilendirmelerde bulundu.

     Gevaş İlçesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişler Başkanı Vedat Doğan, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişler Başkan Yardımcısı Sıddık Tokar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241