banner279

Kimyacılar arıtma tesisini inceledi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kimya Mühendisliği bölümünden öğrenci ve öğretim üyeleri Edremit Arıtma tesisine inceleme gezisinde bulundu.

Kimyacılar arıtma tesisini inceledi
 Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ)  Edremit Atık Su Arıtma Tesislerini gezen kimya bölümünden Yrd. Doç.Dr. Fatih Erkuş, Çevre Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç.Dr. Ayşe Erkuş ve beraberindeki  Kimya mühendisliği yüksek lisans ve lisans öğrencileri, tesiste bulunan VASKİ çalışanları tarafından bilgilendirildiler.

Tesiste bulunan üniteler ve ekipmanlar, işleyiş ve görevleri ile ilgili bilgiler aktaran VASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı çalışanları, tesise gelen atık suyun özelliklerinden, mekanik ve elektrik aksamları hakkında uygulamalı bilgiler aktardı. Ayrıca arıtma tesisinin işetilmesinde oluşabilecek sorunlar ve çözümler hakkında da detaylı bir sunum gerçekleştirildi. 

Yapılan inceleme gezisinin ardından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden Yrd. Doç.Dr. Fatih Erkuş, Çevre Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç.Dr. Ayşe Erkuş ve beraberindeki  Kimya mühendisliği yüksek lisans ve lisans  öğrencileri; tesisin bütün sıkıntı ve sorunlarına rağmen çok iyi işletildiğini belirttiler. Ayrıca Van Gölü'ne deşarj edilen suyun iç analiz laboratuar sonuçları ve çıkış değerlerinin iyi olduğunu belirten öğretim üyeleri ve öğrenciler, yapılan ziyaretin kendilerine faydalı olduğunu, bu ziyaretlerinin devam edeceğini söylediler. / Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140