banner279

Kimileri kıskançlıklarından çatlıyor

Çözüm sürecini değerlendiren Başbakan, muhalefetin tavrını eleştirdi.

Kimileri kıskançlıklarından çatlıyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun mesaisi İstanbul'da devam etti. İlk önce Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili ile görüşen Başbakan Erdoğan, ardından Gaziosmanpaşa'da toplu kentsel dönüşüm törenine katıldı.

Konuşmasında çözüm süreci ile ilgili muhalefeti eleştiren Başbakan Erdoğan, "Niyetimiz hayır, akıbet de inşallah hayır olacak" dedi.

Akil İnsanlar heyeti ile ilgili eleştirilere de cevap veren Başbakan, "Düşüncesine, inancına bakmadan yüzlerce insan arasından 63 kendisine saygı duyulacak Akil İnsan seçtik. Biz kendilerini zorlamadık. Ama baktım ki, bazı çevreler bundan çok rahatsız. Kimisi kendisi orada yok diye feryat ediyor. Kimileri kıskançlıklarından çatlıyor" dedi.

SAAKAŞVİLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki ilk programı Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili ile idi. Öğle saatlerinde Başbakanlık Ofisi’ne gelen Saakaşvili’yi Başbakan Erdoğan kapıda karşıladı.

Tokalaşarak bir süre sohbet eden ikili, daha sonra basına kapalı olarak görüştü. Bir buçuk saat süren görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ele alındı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM TÖRENİNDE KONUŞTU

Başbakan Erdoğan'ın ikinci programı Gaziosmanpaşa'daki toplu Kentsel Dönüşüm töreniydi. 32 bin 500'ü İstanbul'da olmak üzere Türkiye genelinde 33 bin 529 bağımsız bölümünün dönüşümü törenle başlamış oldu.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Başbakan Erdoğan, kentsel dönüşümü vatandaşların rızasıyla gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

"YIKIP DAHA MODERNİNİ YAPIYORUZ"

"Biz yıkıyoruz, daha moderni, daha sağlıklısını inşa ediyoruz" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz aziz milletimizi yalıtımı olmayan tenekelerle kaplı, kapısı penceresi dökük, işte şuralara bakın göreceksiniz. O yerlerde oturtamayız. Benim Ayşe ablama, Fatma kardeşime, Ahmet Beye, Hasan kardeşime o yavrularımıza buralar layık değil. İşte oraya layık olanları yapıyoruz."

Ayrıca, çözüm süreci ile ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, muhalefetin bu konudaki tavrını da eleştirdi.

Başbakan, "Allah'ın izniyle biz samimiyetle biz yola çıktık. Niyetimiz hayır. Akıbet de inşallah hayır olacak. Muhalefet ve bazı çevreler ne yaparsak yapalım hangi adımı atarsak atalım zaten karşısında duruyorlar. Kentsel dönüşümünde karşısında duruyorlar. Teröre son vermek için başlattığımız sürecin de karşısında duruyorlar" diye konuştu.

"KİMİLERİ KISKANÇLIKLARINDAN ÇATLIYOR"

Akil İnsanlar heyeti ile ilgili eleştirilere de cevap veren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

Bu çözüm sürecine düşüncesine inancına bakmadan yüzlerce insan arasından 63 kendisine saygı duyulacak Akil İnsanlar seçtik. İlk toplantıyı yaptık. Bu Akil İnsanların başkanı, başkanvekili, sekreteri yanında 6 üyesi var. Türkiye’nin 7 bölgesinde çalışma yapacaklar. Biz kendilerini zorlamadık. Ama baktım ki, bazı çevreler bundan çok rahatsız. Kimisi kendisi orada yok diye feryat ediyor. Kimileri kıskançlıklarından çatlıyor. Biz bu ülkenin aşırı uçlarından çektik. Sağında solunda aşırı uçları var. Biz terörle mücadelede bir şeyler yapalım. Annelerin gözyaşı dinsin diye çırpınırken birileri rant elde etmenin çırpınışı içinde. Biz çözüm sürecinden umutluyuz. Biz samimiyetle bu yola çıktık.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2013, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140